Skaitiniai

Aromaterapija šaltojo sezono metu

Paveikliukas

Įsivaizduok... grįžti namo po sunkios darbo dienos. Esi labai pavargęs. Lauke – šalta ir vėjuota. Jauti, kaip tave puola ligos – nesvarbu, peršalimas ar rudeninis slogutis. Nepasiduok, jos neturi tavęs įveikti. Karšta vonia ir tinkamai parinkti eteriniai aliejai daro stebuklus. Jų pagalba gali išvengti ligos arba išgyti, jei jau susirgai.

Aromaterapinės priemonės veikia žmogaus psichiką, jo nervų sistemą, gerina kraujo apytaką, stiprina imunitetą, o susirgus padeda atsikratyti kai kurių ligų. Tereikia pasirinkti sau tinkamą. 

Eterinio aliejaus kvapas neturi erzinti. Jei aromatas nesukelia tau malonių asociacijų, jis negalės tau padėti. Nesijaudink, tarp didžiulės aromatinių aliejų pasiūlos būtinai rasi sau tinkamą.

Yra keletas aromaterapijos būdų. Gali uždegti smilkalą, daryti inhaliacijas – įlašinti atitinkamo aliejaus į indą su garuojančiu vandeniu, apsigaubti rankšluosčiu galvą ir kvėpuoti garais. Toks metodas ypač tinka sergant peršalimo ligomis. Atmink, kad aliejai yra lakūs, greitai išgaruoja. Jei nori tiesiog pripildyti namus malonaus aromato, tau reikės specialaus keraminio dubenėlio. Eteriniai aliejai į organizmą patenka ir per odą.

Gerklės skausmas ir kitos peršalimo ligos

Arbatmedžio aliejus itin padeda esant gerklės, burnos ertmės ir kvėpavimo takų ligoms. Šis aliejus yra dažnai jungiamas su kitais – pavyzdžiui, pušų, levandų, citrinų ar šalavijų aliejais. Tokie mišiniai papildo arba sustiprina arbatmedžio aliejaus veikimą. Gerklės skausmui gydyti taip pat naudojami melisos, rozmarino, anyžių, čiobrelių aliejai. Peršalimo ligas įveiks citrinų ar apelsinų, taip pat „šildantys“ cinamono, gvazdikų, kadagių, šalavijų, eukaliptų ekstraktai. Pušų aliejus padeda sergant plaučių ligomis.

Imuniteto stiprinimas

Imunitetą stiprina egzotiški prieskoniniai aliejai – cinamono ir gvazdikėlių. Abu jie turi stiprų antiseptinį poveikį. Be to, jie ne tik didina atsparumą ligoms, bet ir greitai sušildo, kai esame sušalę. Galima jų pripilti į vonią, išpurkšti jais namus arba įpilti į gėrimus ir maistą, ypač karštus.

Galvos skausmai

Jei peršalai, sloguoji ir tavo nosis užsikimšusi, greitai pajusi ir galvos skausmus. Tam, kad jų išvengtum, tau padės levandų ir geranijų aliejai. Tai natūralūs antibiotikai, be to, greitai malšinantys skausmą. Jei tave kamuoja nemiga, gali padėti levandų ekstraktas – užlašink porą jo lašų ant pagalvės.

Nervų sistema

Kvapai veikia žmogaus centrinę nervų sistemą. Mūsų uoslė yra labai jautri, todėl malonūs kvapai pagerina savijautą, veikia mūsų fizinę ir emocinę būklę. Itin palankiai nervų sistemą veikia jazminų aliejus. Jazminų kvapas stimuliuoja galvos smegenų veiklą, šalina slogią nuotaiką, depresijos simptomus, apatiją, pagerina savijautą ir nuotaiką. Nuotaiką pagerina taip pat anyžių, levandų ir citrusinių vaisių, ypač apelsinų kvapai. Stabilizuojančiai nervų sistemą taip pat veikia rožių aliejus.

Darbingumas

Sakoma, kad kai kurie aromatai tiesiog prišaukia laimę ir sėkmę. Vienas jų – verbena. Ji šalina rudeninę depresiją, apatiją, pagerina bendrą savijautą ir, žinoma, padidina darbingumą. Ramunėlės ir levandos ramina, padeda susikaupti, melisos ir kadagiai pašalina nuovargio simptomus. 

Panašūs straipsniai:

Asmenybės charakteristika

Sužinok apie tave dominantį žmogų, įvedęs gimimo datą:

Mėnulio kalendorius

Pilnatis

Šiandien turi įtakos ryšiai, supratingumas, kruopštumas, sugebėjimas naudotis informacija, smulkmenomis. Nepatartina nieko pradėti, svarbius reikalus geriau atidėti kitai dienai. Tai karminės korekcijos diena.