Skaitiniai

Apie ką byloja tavo veidas?

Paveikliukas

Žmogaus veido, bruožų ir mimikos analizė vadinama fizionomika. Jau Senovės Kinijoje manyta, kad kiekviena mūsų veido detalė yra svarbi ir bent iš dalies nusakanti mūsų charakterį. Skaitymo iš veido mokslas yra žinomas jau tūkstančius metų. Kinijoje egzistavo speciali žmonių kasta, kuriai priklausantys žmonės buvo apmokami šio mokslo. Tie, kuriems sekdavosi geriausiai, tapdavo paties imperatoriaus patarėjais, padedančiais nustatyti artimų imperatoriui žmonių patikimumą.

Netgi XX-ajame amžiuje (1936-aisiais) fizionomika buvo naudojama Japonijoje, karinės aviacijos departamente. Fizionomikos specialistas turėdavo patikrinti kandidatus į karinių lėktuvų pilotus. Jo rekomendacijos pasitvirtindavo net 80 procentų. Dabar ir tu gali sužinoti, apie ką byloja tavo veidas.

Veido bruožai ir stichijos

Žmogaus veido bruožai yra betarpiškai susiję su keturiomis stichijomis: medžiu, ugnimi, žeme ir geležimi. Fizionomikos moksle yra išskiriami keturi pagrindiniai veido formos tipai: medis – stačiakampis, ugnis – trikampis, žemė – trapecija, geležis – kvadratas.

Žmogus-Medis

Žmogaus-Medžio veidas yra pailgas, primena stačiakampį. Pagrindiniai šio žmogaus charakterio bruožai – tiesmukumas ir jėga, tvirtybė, prilyginama ąžuolui. Tai narsus žmogus, visada besistengiantis apsaugoti silpnesnius už save, pagelbėti jiems. Patikimas, visada atskuba į pagalbą tada, kai yra reikalingas. Tačiau negali pakęsti, kai kas nors bando jį perauklėti, įtikinti savo požiūrio teisumu ar užverbuoti. Žmogus-Medis pavargsta nuo minios ir asmeninės erdvės trūkumo. Tai žmogus, itin vertinantis savo nepriklausomybę. Nenoriai užmezga romantinius santykius. Gyvenimas su juo ar šalia jo nėra rožėmis klotas. Vos pajutęs, kad stengiamasi apriboti jo asmeninę laisvę – net jei tai daroma meilės vardu – pradeda priešintis ir stengiasi ištrūkti. Turi nemažai kūrybinių talentų, tačiau nesistengia jų atskleisti ar vystyti. Per pirmąjį susitikimą moka sužavėti savo natūraliu grožiu ir gracija – jo kietas charakteris pasirodo vėliau. Būtent todėl žmonės žavisi juo, tačiau ne itin mėgsta.

Žmogus-Ugnis

Jo trikampis veidas – išraiškingas ir žavus. Šis žmogus greitai pagauna naujus sumanymus, užsidega viską išbandyti, patirti, įgyvendinti. Atkaklus, nepasiduoda net tuomet, kai situacija atrodo beviltiška. Jo žavesys, energija ir užsidegimas traukia kitus – jam lengvai sekasi rasti pasekėjų, įtraukti kitus žmones į savo sumanymus. Kita vertus, Žmogus-Ugnis negali pakęsti atsisakymo ar pasipriešinimo – jokia forma. Jis gimęs vadovauti, todėl dažnai nepripažįsta kitų valdžios, nemoka paklusti, vykdyti kitų nurodymų, nepakenčia būti valdomas. Iš savo pavaldinių reikalauja greitų ir tikslių sprendimų. Dėl ugninio charakterio šie žmonės įgyja nemažai priešų. Žmogus-Ugnis, dažnai net to nenorėdamas, gali įžeisti kito savigarbą. Paprastai veikdamas jis nesusimąsto apie savo veiksmų pasekmes. Nepatiklus, mėgsta kontroliuoti.

Žmogus-Žemė

Apvalaus, platėjančio apačioje veido. Ambicingas ir užsispyręs, ką bedarytų, bet kokia kaina nori pasiekti tikslą. Kai ko nors trokšta ypač stipriai, gali būti agresyvus, netgi žiaurus. Konservatorius, nemėgsta pokyčių, šie verčia jį jaustis nesaugiai. Ignoruoja kitų žmonių nuomonę, jų pateikiamus faktus ar argumentus, dažnai nekreipia dėmesio į kitų jausmus. Dėl to žmonės yra linkę jo vengti, retai kviečia į susibūrimus, šventes ir vakarėlius. Meilėje toks pat „sunkus“, kaip ir verslo reikaluose.

Žmogus-Geležis

Plataus, kvadratinio veido, ryškių bruožų. Gyvenime – itin pastovus, mėgsta planuoti ir veikti tiksliai pagal planą. Dažnai priima stebėtojo poziciją – įvykius stebi šaltai ir iš šalies, nesikišdamas. Nemėgsta permainų, ypač staigių, ir su jomis susijusio chaoso. Nėra pernelyg užsispyręs, dažnai pasiduoda įkalbinėjimams, galima su juo susitarti, ypač, kai veikiama su meile, nuoširdumu, tačiau ir argumentuotai. Tada išsilydo lyg geležis, veikiama karščio. Turi nemažą pažįstamų ratą, nepaisant visų jo trūkumų, žmonės jį mėgsta ir noriai su juo bendrauja. Patikimas, visados padės draugui, atsidūrusiam bėdoje. Meilėje – ištikimas, lojalus, pasiryžęs viskam dėl tų, kuriuos myli. 

Panašūs straipsniai:

Asmenybės charakteristika

Sužinok apie tave dominantį žmogų, įvedęs gimimo datą:

Mėnulio kalendorius

Priešpilnis

Tai viena iš mažiausiai palankių Mėnulio dienų, susijusi su iliuzijomis, apgaule. Jei susidūrei su blogiu – nesitrauk: reikalinga aktyvi gynyba, apsauga nuo jo.