Skaitiniai

Yin ar Yang? Sužinok, kokia esi

Paveikliukas

Kokią spalvą labiau mėgsti – baltą ar juodą? O gal tau patinka jos abi? Renkiesi dieną ar naktį, šviesą ar tamsą, šilumą ar šaltį? Tau labiau patinka žemė ar dangus, saulė ar mėnulis? Mėgsti judėjimą, aktyvų poilsį ar pasyvų drybsojimą? Pasitikrink, kokia moteris esi – Yin ar Yang?

Anot Europos šalių astrologijų mus veikia keturios stichijos: ugnis, vanduo, oras ir žemė. Tuo tarpu kinai tiki, kad pasaulį valdo dvi jėgos – Yang ir Yin. Yang tai augimas, susijaudinimas, judėjimas, energija, greitis, kūrybingumas, tvirtumas. Yin tai lėtumas, pasyvumas, paklusnumas, ramybė, apatija, liūdesys, materialus pasaulis. Yang tai vyriškosios asmenybės tipas – aktyvios, susijusios su diena. Yin tai moteriška asmenybė, pasyvumas, naktis. Tačiau egzistuoja ir mišrūs asmenybės tipai Yin-Yang ir Yang-Yin.

Zodiako ženklai taipogi yra padalinti į Yin ir Yang ženklus. Yin ženklai tai: Jautis, Vėžys, Mergelė, Skorpionas, Ožiaragis, Žuvys. Yang ženklai: Avinas, Dvyniai, Liūtas, Svarstyklės, Šaulys, Vandenis. Kinų horoskopas taipogi susideda iš dvylikos ženklų, kiekvieną ženklą (žmogaus gimimo metus) atstovauja tam tikras gyvūnas. Šie taip pat yra suskirstyti į Yang ir Yin ženklus. Yin ženklai tai Žiurkė, Jautis, Kiškis, Beždžionė, Šuo, Kiaulė. Yang ženklai – Tigras, Arklys, Drakonas, Gyvatė, Ožka, Gaidys. Jei esi gimusi po Liūto ženklu, Tigro metais – esi Yang-Yang tipo asmenybė – itin vyriška, energinga. Vėžys, gimęs Zuikio metais tai Yin-Yin – itin moteriška ir pasyvi asmenybė. Svarstyklės, gimusios Beždžionės metais tai Yang-Yin – jų asmenybė turi tiek vyriškų, tiek moteriškų bruožų.

Reikia pabrėžti, kad visi asmenybės bruožai, pasireiškiantys viename žmoguje, papildo vienas kitą, yra vienas kitam reikalingi, netgi negali vienas be kito, o ne kariauja tarpusavyje. Ši harmonija kyla iš to, kad Yin ir Yang gimsta iš teigiamos chi energijos. Šiuolaikinis mokslas teigia, kad viskas, kas mus supa yra tam tikra energijos forma. Kinai jau senų senovėje pavadino šią mus supančią ir mus persmelkiančią energiją „chi“. Chi tai visų procesų variklis, chi energija tai pats gyvenimas, gyvybės šaltinis. Ji jungia mūsų kūną, protą ir dvasią. Todėl Yin ir Yang yra neatskiriami kaip diena ir naktis, šviesa ir tamsa, vyras ir moteris.

Yang moteris

Yang moterį pažinsi netgi iš kūno sudėjimo. Ji liekna, sportiška, judri. Stipri ir sveika. Visada gyvybinga, kupina sumanymų. Moka valdyti savo emocijas. Visada optimistiškai nusiteikusi, drąsi ir kilni.

Yang moteris visų pirma siekia karjeros. Ji bus visuomet patenkinta užėmusi aukštą postą, ypač diplomatijos srityje. Jai patinka kūrybiškumo reikalaujančios užduotys. Ji gimusi būti aktore. Gerai jaučiasi scenoje, mėgsta būti matoma, nesvarbu – teatre ar televizijos ekrane. Garbėtroška, mėgsta dėmesį, šlovę ir pripažinimą. Dėl pagyrimų ir aplodismentų yra pasiryžusi gyventi nuolatinėje įtampoje – vis bėgti, veikti, kurti, galvoti, daryti. Yra gabi ne tik menams – tokio pat pasisekimo šį moteris pasiekia ir tiksliųjų mokslų – fizikos, chemijos ar medicinos srityse.

Yang moteris – nepaprastai ambicinga, perfekcionistė visose gyvenimo srityse. Ką bedarytų, ko besiektų – visada stengiasi būti pirma. Ir dažniausiai pasiekia savo, randa praktiškiausius sprendimus, geriausią (ir nebūtinai lengviausią) kelią. Sunkumai jos negąsdina, atvirkščiai, ji meta jiems iššūkį. Net pasąmoningai ši moteris siekia valdžios ir lyderės pozicijų. Jai nepatinka būti valdomai, blogai jaučiasi, kai turi paklusti arba kai sprendimas priklauso ne nuo jos. Yang moteris – drąsi, „kieta“, ištverminga. Gali pasipriešinti bet kam, atsistojusiam jos kelyje.

Mėgsta provokuoti, vilioti, medžioti – be jokio vargo užkariauja vyrų širdis. Jos drabužiai dažniausiai efektingi, ryškių, drąsių spalvų – taip ji atkreipia į save vyrų dėmesį. Tačiau meilės santykiai su ja nėra iš lengvųjų. Jos jausmų staigumas, aistra gali žavėti, tačiau iš kitos pusės ji gali išgąsdinti pavydo priepuoliais bei savininkiškumu. Mėgsta dramatizuoti, nors reikia pripažinti, kad sugeba laiku susivaldyti. Nemėgsta „lieti širdies“, atvirauti, neverkia, neieško pagalbos psichologinėse tarnybose. Ji pasitiki tik savimi, pati daro išvadas ir priima sprendimus. Net įsimylėjusi ji išlieka nepriklausoma ir valdinga. Vyras jai – partneris arba grobis, ši moteris niekada nepripažins jo valdžios, niekada jam nepaklus. Geriausiai sutars su Yang vyru – jie lengvai ras bendrą kalbą, sieks vienodų tikslų, kartu valdys savo pernelyg išbujojusius temperamentus. Tačiau, jei ji yra Yang-Yang, jis turėtų būti Yang-Yin – tai leis jam kiek sušvelninti mylimosios „plėšrumą“.

Yin moteris

Apvalutė, gražaus, švelnaus balso ir mąslaus žvilgsnio savininkė. Jos intuicija itin stipri, ji lengvai pasiduoda nuotaikų svyravimams, mielai klauso kitų žmonių nuomonės. Rami, kukli, patikima – idealistė.

Yin moteris nemėgsta sėdėti sudėjus rankų, tačiau karjeros aukštumų taip pat nepasiekia – dažniausiai jai trūksta pasitikėjimo savo jėgomis, ji jaučiasi bejėgė, bijo pralaimėti. Nors iš tikrųjų nėra nei silpna, nei ligota. Priešingai, ji tvirta ir pasiruošusi atlaikyti visas gyvenimo negandas. Niekada nepraranda vilties ir nepasiduoda. Net baisiausios tragedijos, sunkiausi išbandymui neprivers jos pasiduoti, nustoti kovojus. Ekstremaliose situacijose sugeba veikti greitai, tiksliai, su didžiuliu užsidegimu. Nors tam, kad ši joje slypinti jėga prasiveržtų, turi būti sudarytos tikrai neeilinės sąlygos. Apribojimai skatina ją veikti.

Intravertė, šiek tiek drovi, jei gali rinktis, renkasi intymią aplinką, o ne šurmulingus pasilinksminimus. Ją labiau domina jos vidinis pasaulis, šeima, vaikai negu darbinė karjera ar išorinio pasaulio įvykiai. Geriausiai ir saugiausiai jaučiasi savo namuose. Mėgsta svečius, mielai padeda žmonėms, rūpinasi jais. Yin moteris – pavyzdinė šeimininkė. Kiekvienam ras laiko, išklausys ir patars. Kūrybinga, net jei netampa menininke, ieško savo pašaukimo kitur – ir dažniausiai atranda save profesijose, susietuose su slauga, vaikų auklėjimu ar interjero dekoravimu.

Šioje moteryje slypi nemažai paslėptų talentų, tik reikia juos pažadinti, kažkaip ją sukrėsti ir nukreipti teisinga linkme. Jai reikalingas griežtas mokytojas, padėsiantis jos talentams atsiskleisti ir vystytis. Priešingu atveju jos kūrybinis potencialas nueis „šuniui ant uodegos“.

Nors pati tuo nelabai tiki, šiai moteriai gan gerai sekasi tvarkyti reikalus. Jautri ir subtili, ji moka išspręsti kiekvieną problemą savo ryšių, pažinčių, draugysčių ir giminių pagalba. Svajoklė, visų pirma vadovaujasi savo intuicija ir širdies balsu. Meilėje – neįtikėtinai romantiška ir sentimentali. Ji myli visa savo esybe, šiai moteriai ypač svarbūs mylimo žmogaus prisilietimai, jo meilę išreiškiantys žodžiai.

Yin moteris turi lakią vaizduotę, humoro jausmą ir skonį. Vertina gražius daiktus. Mielai bendrauja su žmonėmis, greitai randa su visais bendrą kalbą – arba bent jau stengiasi tai padaryti. Tai miela ir santūri moteris. Ją sunku supykdyti ar bent jau išvesti iš pusiausvyros. Tačiau, jei jai tenka ginti savo pažiūras ar kai ant kortos pastatytas artimiausių jai žmonių saugumas, ypač vaikų, ji gali parodyti tikrąją drąsą ir heroizmą. Kartas nuo karto ji sugeba ką nors aprėkti ar su kuo nors susipykti – ir pyktį laiko ilgai. Tačiau tai nutinka itin retai – ši moteris yra nepaprastai kantri, sugebanti atlaikyti aibę nemalonumų ar netinkamo elgesio apraiškų.

Geriausiai Yin moteris sugyvens su Yin vyru, jautriu ir supratingu. Juos jungiantis ryšys būna toks stiprus, kad moteris gali prarasti laisvę spręsti apie savo gyvenimą. Tačiau ji myli savo vyrą, laimėje ir varge, nepriklausomai nuo to, ar jis yra to vertas.

Santykiai su Yang vyru taip pat gali nusisekti – Yin moteriai reikalingas žmogus, galintis ją pastūmėti veiksmams, priimti sprendimus – to daryti ji itin nemėgsta. Tai protinga, kultūringa moteris, visada skubanti padėti ar patarti. Tai nuostabi partnerė vyrui, svajojančiam apie politiko ar diplomato karjerą.

Panašūs straipsniai:

Asmenybės charakteristika

Sužinok apie tave dominantį žmogų, įvedęs gimimo datą:

Mėnulio kalendorius

Pilnatis

Šiandien turi įtakos ryšiai, supratingumas, kruopštumas, sugebėjimas naudotis informacija, smulkmenomis. Nepatartina nieko pradėti, svarbius reikalus geriau atidėti kitai dienai. Tai karminės korekcijos diena.