Skaitiniai

Reiki – pažadink savyje slypinčias jėgas

Paveikliukas

Netradicinė medicina atrado daugybę būdų žmogaus savijautos pagerinimui bei ligų gydymui. Vienas iš šių metodų – Reiki, gydymo sistema, panaudojanti mūsų vidinę energiją, dar vadinama kosmine.

Ši energija pripildo viską, kas gyva, slypi kiekviename žmoguje. Kosminės energijos cirkuliavimas tai pagrindinis Reiki terapijos elementas. Nors šie metodai kartais yra laikomi sukčiavimu, jų populiarumas nuolat auga, netgi tradicinės medicinos sferoje dirbančių gydytojų tarpe.

Niekas negali tiksliai nustatyti, iš kur ir kada atsirado Reiki. Greičiausiai šis metodas egzistavo jau prieš tūkstančius metų ir gyvavo slaptuose Tibeto lamų ir budistų vienuolių praktikose. Dažniausiai teigiama, jog pirmuoju šios terapijos specialistu ir propaguotoju buvo Mikao Usui. Tačiau tik jo mokinio, Usui Sensei, dėka, šis metodas išpopuliarėjo.

Apie Sensei Meistrą žinome nedaug – egzistuoja begalės skirtingų jo biografijos variacijų, leidžiančių manyti, kad visa pateikiama informacija tėra pramanai. Išpopuliarėjus Reiki metodui, pradėjo kurtis nauji, panašūs, pavyzdžiui, Seichim, ar Gtummo. 

Pamatyti ir pajusti energiją

Gyvybės energijos egzistavimas niekada nebuvo patvirtintas tyrimais. Todėl Reiki metodas nėra pripažįstamas tradicinėje medicinoje. Tačiau tai nėra religija ar filosofija. Reiki mokslo pagrindas – 5 taisyklės: būtent šiandien nesijaudink, būtent šiandien nepyk, būk mandagus, dorai uždirbk pinigus bei būk dėkingas už viską, kas tau nutinka. Šis metodas teigia, kad Reiki – tai energija, persmelkianti viską ir visus. Tačiau dauguma žmonių nežino apie jos egzistavimą ir jos nejaučia. Pažinimas ir pajutimas yra įmanomas per iniciacijas bei mokslą pas Reiki Meistrus. Tokių mokymų ar seminarų metu mokoma valdyti šią energiją ir gydyti jos pagalba.

Reiki šaknys glūdi kinų medicinoje. Kinai mano, jog kūnas ir dvasia yra tampriai susiję. Mus ištikusi liga kyla iš pusiausvyros tarp kūniškosios ir dvasinės plotmės praradimo, yra harmonijos trūkumo išdava. Mūsų kūnas turi būti nuolatos stimuliuojamas, o energija – nevaržomai tekėti. Jei šiems procesams kas nors trukdo – lauk bėdos. Reiki energija gydo dviem būdais – stimuliuodama organizmą arba panaikindama energetines blokadas čakrose ir meridianuose. Terapijos metu praktikuojantis gydytojas perduoda tau Reiki energijos užtaisą, pridėdamas savo delnus prie skaudančios ar probleminės vietos. Gauta energija gali sukelti įvairias reakcijas – gali pajusti šaltį arba šilumą, spaudimą ar maudimą. Yra ir kitas energijos perdavimo metodas – vadovaujantis juo energija yra perduodama per kvėpavimą.

Mokymas ir iniciacija

Reiki sistemos pažinimas vykdomas trimis etapais. Pirmosios iniciacijos metu mokinio, būsimo Reiki gydytojo, energetinė sistema yra pritaikoma, paruošiama Reiki energijos priėmimui. Šiame etape mokoma Reiki energijos panaudojimo galimybių, išplečiamos mokinio pažinimo ribos. Meistras perduoda pagrindines žinias apie Reiki energijos veikimą, mokomasi gydymo technikų. Antroji iniciacija įvyksta po kelių mėnesių. Meistras perduoda mokiniui 3 simbolius (gestus), kurių dėka šis galės nukreipti energiją ir valdyti jos veikimą. Įgijęs šias žinias mokinys jau sugeba pagydyti dvasios ligas. Ir galiausiai, trečiosios iniciacijos metu mokinys tampa mokytoju, sužino kitus simbolius, pagilinančius jo kompetenciją, išplečiančius sugebėjimus.

Mokslas ir Reiki

Reiki populiarumas nuolat auga, tačiau šis gydymo metodas yra vis dar nepripažįstamas mokslininkų, negalinčių racionaliai paaiškinti jo veikimo principų. Todėl Reiki yra priskiriamas pseudo mokslams, laikomas viena iš netradicinės medicinos šakų, o jo pasiekimai dažnai prilyginami placebo efektui. 

Panašūs straipsniai:

Asmenybės charakteristika

Sužinok apie tave dominantį žmogų, įvedęs gimimo datą:

Mėnulio kalendorius

Dylantis

Diena tinkama naujų darbų pradžiai. Tai vidinės laisvės įgijimo, laimės, meilės suradimo, vaisingumo metas, susijęs su moteriškąja energija, moteriškuoju pradu.