Horoskopai

Akmenų parinkimas pagal Zodiako ženklą

Tinkamai parinkti akmenys gali pagerinti žmogaus sveikatą, nuotaiką, nuraminti arba atvirkščiai, paskatinti. Ir atvirkščiai, blogai parinkti akmenys gali lemti nelaimes. Sužinok apie magiškąsias akmenų savybes, padėsiančias kasdieniame gyvenime.

Norėdamas perskaityti horoskopą, spausk ant pasirinkto ženklo.

Avinas

Avinų spalva – raudona. Tai kraujo ir gaisrų, tačiau tuo pat metu – karštų lūpų ir degančių skruostų spalva. Gamtoje ši spalva reiškia vaisingumą ir gyvybę – ji simbolizuoja tiek naują, tiek kovojančią už išlikimą būtybę. Patyrę sodininkai žino, kad šalnoms paskiausiai pasiduoda raudonos rožės. Greičiausiai nenustebsi sužinojęs, kad Marso įtaką simbolizuoja rubinas.

Žiūrėdamas į rubiną (jei turi tokią galimybę – pro mikroskopo akį) pajusi jo pulsuojančią energiją, gyvybingumą, bei dar kai ką – meilės aistrą. Senovės Graikijoje manyta, kad šis akmuo įžiebdavo aistras. Šalyse, kur buvo išpažįstamas induizmas – Indijoje, Birmoje, Kinijoje, Japonijoje, rubinas buvo laikomas laimės ir pasisekimo simboliu. Šis akmuo iš tikrųjų neša laimę. Tačiau ne kiekvienam. Žmonėms, gimusiems po Vėžio, Žuvų ir Skorpiono ženklais šis akmuo gali lemti didžiąją meilę, tačiau taip pat gali atnešti didžiulį skausmą ir kančias.

Tikima, kad rubinas turi terapinių savybių. Šis akmuo padeda užgydyti psichikos žaizdas, išvaiko blogus sapnus, ramina. Senovėje tikėta, kad rubinas, padėtas ant mirusiojo kūno, padeda palaikams geriau mumifikuotis. Gana dažni yra istoriniai pasakojimai apie didžiuosius valdovus, tikėjusius, kad rubinas suteikia jiems jėgų, ištvermės, ryžto, įkvepia žygdarbiams. Žiedą su rubinu turėjo ir legendinis Džiakomas Kazanova – sėkmė nuo jo nusisuko kaip tik tada, kai nusprendė žiedą parduoti.

Vietoj žiedo su rubinu galima Avinui dovanoti žiedą su raudonuoju jaspiu, koralu arba granatu.

Šio ženklo atstovų metalas – geležis. Senovinis kardas ar kalavijas, pakabinti ant sienos, atneš jiems sėkmę. Moterims rekomenduojama karts nuo karto pasipuošti kaldintos geležies papuošalais.

Kiti Avinams palankūs akmenys

Spinduliuojanti deimanto šviesa įkvepia Aviną siekti tobulumo.

Granatas sužadina tikėjimą savo jėgomis, pritaria konstruktyviems sumanymams, padeda įveikti melancholiją.

Raudonasis agatas (karneolis) pabrėžia Avino gyvybingumą ir kūrybiškumą, padeda įgyvendinti sumanymus.

Raudonasis jaspis suteikia kantrybės ir ryžto, skatina Avino geranoriškumą.

Hematitas padeda net sunkiausiomis akimirkomis, suteikia ištvermės.

Ametistas padeda atrasti savo asmenybės dvasingumą.

Koralai numalšins galvos skausmus.

Nelaimę gali prišaukti

Aleksandritas, perlai, opalas. 

Jautis

Akmuo, susijęs su šia planeta – smaragdas, pavasario žalumos akmuo. Pirmiausia jis atneša laimę įsimylėjėliams. Kadaise iš šio akmens buvo daromi meilės amuletai. Tačiau turi atminti vieną ypatybę. Smaragdas, padovanotas kaip meilės išraiška, praranda savo spindesį, jei meilė pražudoma, o jo savininkas gali netekti proto.

Šią smaragdo savybę puikiai iliustruoja Grigorijaus Orlovo, Jekaterinos Antrosios mylimojo, gyvenimas. Jekaterina mylimajam padovanojo dvidešimties karatų smaragdą, apsuptą briliantais, su išgraviruotu savo atvaizdu. Kiek vėliau Orlovas atsilygino jai, padovanodamas ketvirtą pagal dydį briliantą pasaulyje – 193-ų karatų brangakmenis buvo patalpintas cariniame skeptre. Tačiau Jekaterinos meilė netrūko ilgai. Carienė turėjo nemažai meilužių, jų tarpe buvo ir Orlovo broliai. Grigorijus Orlovas bandė užsimiršti lėbaudamas, tačiau daugiau nepamilo, o vėliau jam pasimaišė protas.

Smaragdas – Šv. Apaštalo Jono akmuo. Visi, pavadinti Jono vardu ir nešiojantys žiedą su smaragdu, nepriklausomai nuo jų Zodiako ženklo, neturėtų niekada pajusti nepritekliaus. Krikščioniškoje tradicijoje smaragdas tapo popiežiaus akmeniu, sielos nemirtingumo, tikėjimo ir vilties simboliu. Tačiau nereikia pamiršti, kad anot okulistų, smaragdas puošia ir Liuciferio karūną. Kaip ten bebūtų, šis akmuo turi didžiules magiškas galias. Jos pasireiškia, be kita ko, gydomosiomis smaragdo savybėmis. Juvelyrai, šlifuojantys akmenis, puikiai žino, kad šlifuojant smaragdą akys ilsisi, o ne pavargsta. Apie akių gydymą smaragdais žinojo jau Neronas, gydęs savo trumparegiškumą didžiulio smaragdo energijos pagalba. Naudojo jį taip pat kaip padidinamąjį stiklą, nors šiam tikslui geriau pasitarnautų permatomas kvarcas – kalnų krištolas.

Veneros metalas – varis. Todėl Jaučiui padės variniai, bronziniai, žalvariniai daiktai – skulptūrėlės, seni virtuvės reikmenys, apkaustai. Laimę Jaučiui gali atnešti ir aukso dirbiniai, tačiau aukse turi būti kuo daugiau vario priemaišų (pavyzdžiui, 375 prabos auksas).

Kiti Jaučiui palankūs akmenys

Malachito dėka išmoksi priimti save tokiu, koks esi, susitaikysi su savo silpnosiomis pusėmis.

Rožinis kvarcas suteiks švelnumo, jautrumo jausmą bei prišauks meilę.

Aventurinas palankiai veikia Jaučio jausmus, suteikia išorinio santūrumo.

Citrinas praskaidrina protą, sužadina mąstymą.

Agatas stiprina Jaučio savigarbą, jungia jo sielą su Žemės vibracijomis.

Chrizokola siunčia Jaučiui teigiamas vibracijas, meilę gamtai, suteikia harmonijos su savimi ir aplinka jausmą.

Safyras, vadinamas tikėjimo ir dvasios ramybės akmeniu, pašalina iš Jaučio kelio chaosą ir iliuzijas, visus sunkumus.

Nelaimę gali prišaukti

Aleksandritas, perlai, nefritas.

Dvyniai

Astrologijoje priimta manyti, kad būtent Merkurijaus dėka gimę po Dvynių ženklu žmonės išsiskiria aštriausiu protu tarp visų Zodiako ženklų (žinoma, statistiškai).Taip pat jiems lengvai sekasi dėstyti savo mintis. Be to, Dvyniai dievina permainas – tai taip yra Merkurijaus įtaka.

Merkurijaus akmuo – aleksandritas (chrizoberilo atmaina). Tai itin įdomus akmuo, turintis nepakartojamų savybių. Sunku vienareikšmiškai nusakyti jo spalvą, ji kinta nuo purpurinės iki tamsiai violetinės. Taip pat kinta jo skaidrumas. Galima tai aiškinti šviesos kritimo kampu, tačiau eksperimentiškai įrodyta, kad šis akmuo tamsėja, kai jį nešiojantis asmuo išgyvena psichikos lūžius. Tad galima teigti, kad šis akmuo gaudo teigiamas ir neigiamas žmogaus organizmo bangas. Aleksandritas neša laimę, tačiau ne visiems. Ypatingai šis akmuo palankus Dvynių ženklo atstovams. Kitiems jis gali būti neutralus, dar kitiems – lemti nelaimes, ligas ar mirtį. Tai retas reiškinys, šiuo atžvilgiu aleksandritą galima lyginti tik su perlais.

Aleksandrito galią puikiai iliustruoja Romanovų šeimos istorija. Šis akmuo buvo karališkos karūnos pažiba. Atvežtas iš Uralo akmuo patiko carui Fiodorui Pirmajam, tai jis įskiepijo ateities kartoms meilę šiam akmeniui. Fiodoras (1676 – 1682), didelis mokslo pasiekimų propaguotojas, pirmasis pradėjo vykdyti pokyčius savo valstybėje. Kaip ir Petras I Didysis, jo pasekėjas, Fiodoras buvo gimęs po Dvynių ženklu. Aleksandritas karūnoje atnešė jiems sėkmę, abu minėti carai mirė natūralia mirtimi, ko, deja, negalime pasakyti apie likusiuosius šios dinastijos carus ir carienes.

Merkurijaus metalas – gyvsidabris. Žinoma, iš jo papuošalų nepagaminsi, tačiau gimusiems po Dvynių ženklu laimę gali atnešti, pvz. veidrodėlis.

Kiti Dvyniams palankūs akmenys

Amazonitas veikia raminančiai.

Agatas atneš dvasinę pusiausvyrą, suteiks pasitikėjimo savimi, sustiprins savigarbos jausmą.

Tigro akis skatina vidinį augimą, teigiamai veikia nuotaiką.

Karneolis suteikia jėgų, padeda susikaupti.

Kalnų krištolas teigiamai veikia Dvynių asmenybę, skatina asmenybinį augimą.

Gintaras atneša sėkmę visuose reikaluose.

Akvamarinas padeda reikšti savo mintis ir jausmus.

Topazas atneša laimę.

Nelaimę gali prišaukti

Rubinai ir perlai.

Vėžys

Mėnulio akmuo – selenitas (bespalvė gipso forma). Tai gipsinis akmuo iš baltų bei skaidrių kristalų. Deja, dėl selenito minkštumo papuošalai iš jo gaminami labai retai. Tačiau selenito kristalą galima laikyti namuose.

Anot padavimų, selenitas sutaiko susipykusius mylimuosius. Todėl galima jį dovanoti kaip atsiprašymą. Anot ezoterikų, jei didėjančio Mėnulio fazėje selenitą pakabintume žydinčiame medyje, galime laukti didelio vaisių derliaus. Be to, selenitas gali įspėti savo savininką apie besislapstančius priešus – akmuo akimirkai pakeis spalvą į purpurinę. Tuo tikėjo netgi popiežius Leonas X, turėjęs žydro atspalvio selenitą.

Vėžys tai vienintelis Zodiako ženklas, kuriam perlai nelemia nelaimių. Perlai gimsta skausmuose. Kai į austrės kriauklę patenka smiltelė, ji sukelia dirginimą. Austrė, norėdama numalšinti skausmą, apgaubia dirginimo šaltinį perlamutru. Taip gimsta perlas. Astrologai teigia, kad Vėžiai yra labiausiai pažeidžiami, dažnai kenčia, ypač dėl meilės. Blogiausią poveikį jiems daro žvaigždės Sirijus, Kastoras ir Poliusas. Gimę skausme perlai perteikia kraupų grožį – vilioja, žavi, įtraukia, tačiau vėliau atneša nusivylimą, dvasinius sukrėtimus, skausmingą patirtį. Perlus kaip jokį kitą akmenį sieja itin stiprūs saitai su jų savininku. Jie žiba, kai savininkas yra stiprus ir sveikas, tamsėja, kai šis serga. Nedėvimi perlai gan greitai pasidaro matiniai. Perlus nepatartina dovanoti jaunavedžiams, nebent šie yra gimę po Vėžio ženklu.

Vėžio metalas – sidabras.

Kiti laimę nešantys akmenys

Chalcedonas – ypač baltos spalvos – skatina jausmų grynumą.

Chrizoprazas leidžia Vėžiams gyventi santarvėje su Gamta.

Karneolis padeda atsikratyti praeities, atsiverti.

Jaspis didina ištvermę.

Opalas suteikia gyvybingumo ir jausmų gilumo.

Chrizolitas priduoda jėgų.

Nefritas atskleidžia Vėžiams paslaptis.

Aventurinas nuramina. 

Nelaimę gali prišaukti

rubinas bei aleksandritas.

Liūtas

Šio ženklo žmones globoja Saulė, nemenkos įtakos Liūtams turi Jupiteris (valdžia) ir Marsas (kova). Saulė atneša pasauliui gyvybę, energiją, jėgą, tad žmonėse žadina ambicijas, valdžios troškimą. Savaime suprantama, Liūtai renkasi vertingiausius daiktus – briliantus (šlifuotus deimantus) ir auksą.

Deimantas tarp visų brangakmenių yra kiečiausias, žiba stipriausiai. Sakoma, kad jis duoda ugnies. Šviesos lūžio rodiklis deimantuose yra toks didelis, kad kristalo vidun patenka net spinduliai, krentantys labai mažu kampu. Tokiu būdu briliantas kaupia savyje didžiulį kiekį saulės spindulių, kurie atsispindi ir žiba vos jį pajudinus. Skleidžiamos šviesos atspalviai skiriasi. Liūtams palankiausias auksinis, geltonas šviesos atspalvis, o pats briliantas turėtų būti šviesus ir, žinoma, be defektų.

Kietumas ir tviskesys lėmė, kad šiam akmeniui priskiriamos ypatingos dvasinės savybės. Ypatingai Indijoje – iš deimantų padarytas Budos sostas yra Visatų centro simboliu. Vakarų kultūroje, pradedant viduramžiais, deimantams priskiriamos tokios savybės, kaip ištikimybė ar sąžiningumas. Būtent todėl priimta šį akmenį dovanoti sužadėtuvėms.

Mažieji briliantai neatneša nelaimės jokiam Zodiako ženklui. Kitaip yra su didžiaisiais. Ne kiekvienas žmogus yra jų vertas. Iš to kyla nemažai žinomų istorijų apie didžiųjų deimantų savininkus, kuriems šie deimantai atnešė nelaimes ir mirtį. Dauguma šių deimantų yra laikomi ižduose ir nėra dėvimi: Culliman, 530-ies karatų, didžiausias pasaulyje briliantas, laikomas Anglijos karališkajame ižde; Orlovas, 193-ies karatų, Rusijos ižde Peterburge; 186-ių karatų Kohi-noor – Toweryje, 137-ių karatų Regentas – Luvre, ir taip toliau. Nelaimingiausiu briliantu pripažintas Hope, atnešęs mirtį keliolikai savo savininkų iš eilės. Jų tarpe buvo mirties bausme nubausta Liudviko XVI žmona, Marija Antuanetė.

Nelaimes gali atnešti ir maži briliantai, dėvimi ne po vieną. Jų sukauptas tviskėjimas gali būti žalingas. Apie tai žinota jau senovės Graikijoje. Kai spartiečiai įgijo nemažai turtų, tarp moterų tapo madinga „apsikabinėti“ deimantais. Karalius Agis išleido įsaką, leidžiantį deimantus dėvėti tik karališkosios šeimos nariams, tačiau jo nebuvo paisoma, o pats karalius buvo nužudytas. Apie tragišką vėlesnį Spartos likimą žinome iš istorijos pamokų. Rusijai taip pat neatnešė laimės deimantinė Jekaterinos Didžiosios karūna – beveik visi, valdę po jos, mirė tragiška mirtimi. Sakoma, kad stiprus žmogaus dėvimų briliantų švytėjimas prišaukia dievų pyktį.

Kiti Liūtams palankūs akmenys

Gintaras lemia sėkmę.

Citrinas praskaidrina protą.

Granatas priduoda drąsos, valingumo.

Mėnulio akmuo suteikia harmonijos Liūto emociniam gyvenimui.

Kalnų krištolas sustiprina asmenybę.

Aukso spalvos topazas sustiprina laimės, džiaugsmo pojūtį.

Tigro akis skatina vidinį vystimąsi, palankiai veikia Liūto nuotaiką.

Nelaimę gali prišaukti  

Perlai, aleksandritas, smaragdas.

Mergelė

Mergelių akmuo – topazas, turintis neeilinių galių. Jau senovėje žinota, kad šio akmens vibracijos padeda sukaupti dėmesį, ir šios vibracijos yra artimiausios būtent žmonėms, gimusiems po Mergelės ženklu. Geltonai-ruda topazo spalva simbolizuoja vidines jėgas ir galią. Ne be reikalo topazo spalvos apdarus dėvi aukščiausio rango budistų vienuoliai. Tokios spalvos apdarą dėvi Dalai Lama, manoma, kad tokios spalvos apdarą dėvėjo ir Buda.

Nedaug kas žino, tačiau tai galima lengvai patikrinti – audros metu topazas įsielektrina. Tuo pat metu pas daugelį žmonių pasireiškia ypatingi sugebėjimai, intuicija. Tai palankus metas daryti sunkius sprendimus, išsinarplioti iš sudėtingų situacijų. Spiritizmo seansų metu topazas, dėvimas mediumo, pagreitindavo antgamtinių jėgų apsireiškimus.

Kita taip pat seniai žinoma topazo savybė – jis veikia kaip priešnuodis prieš nepalankiai nusiteikusių žmonių blogas mintis. Senieji ezoteriniai šaltiniai teigia, kad topazas apsaugo nuo melo ir apkalbų. Turbūt šiomis žiniomis vadovavosi sultonas Abdulkomidas I, padovanojęs Jekaterinai Didžiajai pakinktus, papuoštus vienu gražiausių topazų. Tai nutiko po taikos sutarties pasirašymo, pasibaigus pirmajam Rusijos ir Turkijos karui. Pralaimėjęs sultonas tokiu būdu pagerbė laimėtoją. Žinoma, dovana kiek ironiška, juk ją „dėvėjo“ arklys, o ne pati Jekaterina.

Topazas jokiam Zodiako ženklui neneša nelaimės.

Kiti Mergelei palankūs akmenys

Ametistas žadina intuiciją, padeda suvokti dvasines tiesas.

Chrizolitas – sujungia su Gamta.

Citrinas atgaivina dvasią ir protą.

Jaspis suteikia kuklumo ir sveiko proto jausmą.

Sakalo akis suteikia pasitikėjimo savimi, aštrina protą.

Sodalitas atneša ramybę, padeda susikaupti.

Karneolis suteikia saugumo pojūtį.

Rožinis kvarcas sužadina kūrybines galias.

Nelaimę gali prišaukti

Perlai ir aleksandritas.

Svarstyklės

Veneros akmuo – smaragdas, tačiau tinkamesni Svarstyklėms yra opalas ir agatas. Opalas tai neįprastas akmuo, netgi mineralogine prasme – jis susideda tik iš deguonies ir silicio (santykiu 2:1). Opalas neturi kristalinės struktūros, nuo smūgio gali skilti sunkiai prognozuojamu būdu. Jo akmeninės struktūros viduje yra mikroskopiniai vandens rutuliukai, sklaidantys šviesą, kuri, atsispindėjusi nuo stikliškų paviršių, suteikia opalui retą žvilgesį. Ilgai laikomas sausoje vietoje (pavyzdžiui, seife), opalas praranda savo žvilgesį, tačiau sugrąžintas į drėgną aplinką sugeria vandenį ir „atgyja“. Opalas gali būti įvairiausių spalvų. Vertingiausi yra švarūs (bespalviai ir skaidrūs) opalai. Anot ezoterinių tradicijų, opalas tai unikalus, stiprus, pavojingas akmuo. Žiūrėdami į jį, galite pamatyti bemaž visas spalvas, nesvarbu, kokios spalvos jis pats bebūtų. Kai kuriems žmonėms opalas gali atnešti sėkmę, tačiau daug dažniau jis atneša nelaimes ir nesėkmes. Opalas sustiprina vidinius polinkius, nesvarbu, ar jie geri, ar blogi.

Šios opalo savybės buvo žinomos per amžius. Rusijoje, caro dvare kai kuriais laikotarpiais dėvėti juos buvo uždrausta. Anglijoje, valdant Edvardui VII-ajam, pokylių metu svečiai buvo perspėjami apie draudimą rodytis karaliui, jei jų papuošaluose yra opalų. Sėkmę opalas atneša tik Svarstyklėms, gali lemti gerą Skorpionams, Žuvims ar Vėžiams. Visus kitus, deja, opalas gali pražudyti.

Kiti svarbūs Svarstyklėms akmenys tai smaragdas ir agatas. Smaragdas, Veneros akmuo, labiausiai globoja įsimylėjėlius. Kadaise iš šio akmens buvo daromi meilės amuletai. Tačiau turi atminti vieną ypatybę. Smaragdas, padovanotas kaip meilės išraiška, praranda savo spindesį, jei ši meilė pražudoma, o šio akmens savininkas netenka proto.

Šią smaragdo savybę puikiai iliustruoja Grigorijaus Orlovo, Jekaterinos Antrosios mylimojo, gyvenimas. Jekaterina mylimajam padovanojo dvidešimties karatų smaragdą, apsuptą briliantais, su išgraviruotu savo atvaizdu. Kiek vėliau Orlovas atsilygino jai, padovanodamas ketvirtą pagal dydį briliantą pasaulyje – 193-ų karatų brangakmenis buvo patalpintas cariniame skeptre. Tačiau Jekaterinos meilė netrūko ilgai. Carienė turėjo nemažai meilužių, jų tarpe buvo ir Orlovo broliai. Grigorijus Orlovas bandė užsimiršti lėbaudamas, tačiau daugiau nepamilo, o vėliau jam pasimaišė protas.

Smaragdas – Šv. Apaštalo Jono akmuo. Visi, pavadinti Jono vardu ir nešiojantys žiedą su smaragdu, nepriklausomai nuo jų Zodiako ženklo, neturėtų niekada pajusti nepritekliaus. Krikščioniškoje tradicijoje smaragdas tapo popiežiaus akmeniu, sielos nemirtingumo, tikėjimo ir vilties simboliu. Tačiau nereikia pamiršti, kad, anot okulistų, smaragdas puošia ir Liuciferio karūną. Kaip ten bebūtų, šis akmuo turi didžiules magiškas galias. Jos pasireiškia be kita ko gydomosiomis smaragdo savybėmis. Juvelyrai, šlifuojantys akmenis, puikiai žino, kad šlifuojant smaragdą akys ilsisi, o ne pavargsta. Apie akių gydymą smaragdais žinojo jau Neronas, gydęs savo trumparegiškumą didžiulio smaragdo energijos pagalba. Naudojo jį taip pat kaip padidinamąjį stiklą, nors šiam tikslui geriau pasitarnautų permatomas kvarcas – kalnų krištolas.

Agatas yra mažiau pavojingas. Tai gerą lemiantis akmuo, jokiam Zodiako ženklui jis neatneša nelaimės. Tai nėra tikrasis mineralas, agatas yra sudarytas iš įvairių kvarco formų, dažniausiai chalcedono. Jo žvilgesys – vaškinis. Agatui būdinga juostinė tekstūra – įvairių atspalvių koncentriškos juostos. Dažniausiai sutinkamos spalvos: balta, šviesūs pilkos, rudos ar žalios spalvos atspalviai. Senovės Egipte iš agato buvo gaminamos dievybių statulėlės, turėjusios magiškų galių, taip pat amuletai, vertingos kamėjos ir anspaudai. Senovės Graikijoje agato talismanus nešiojo visų pirma oratoriai, politikai ir advokatai. Manyta, kad agatas padeda sklandžiau reikšti mintis. Taip pat tikėta, kad agatas padeda meilei. Papuošalus su agatu galima dovanoti mylimiems žmonėms – šis akmuo pažadins arba sustiprins jų meilę. Agatas palankiai veikia visus Zodiako ženklus, tačiau stipriausią jo poveikį jaučia po Svarstyklių ženklu gimę žmonės, taip pat tie, kuriems duotas Jono Krikštytojo vardas (švenčiantys savo vardadienį birželio 24-ą dieną).

Svarstyklių metalas – varis.

Kiti Svarstyklėms palankūs akmenys

Akvamarinas praskaidrina protą ir dvasią.

Buivolo akis pažadina gebėjimą pažvelgti į ateitį.

Kraujo akmuo (heliotropas) užtikrina ryšį su Gamta.

Hematitas ramina, atstato jėgas.

Rožinis kvarcas padeda atsiverti, tai taip pat meilės akmuo, pažadinantis meilę ne tik kitam asmeniui, bet ir Gamtai.

Nefritas harmonizuoja Svarstyklių jausmus.

Rodochrozitas palankiai veikia meilės santykius, garantuoja jų stabilumą.

Nelaimę gali prišaukti

Aleksandritas, perlai, rubinas.

Skorpionas

Skorpioną valdo Plutonas ir Marsas. Plutonas (Hadas) – niūrus požemių valdytojas, iki XX-ojo amžiaus sugebėjęs slapstytis nuo dangaus tyrinėtojų. Plutonas veikia tuos žmogaus psichikos elementus, kurie yra giliai paslėpti jo pasąmonėje. Todėl dauguma Skorpionų – paslaptingi slapukai. Plutonas gali išlaisvinti paranormalias jėgas, kurios, sustiprintos Marso energija, gali apdovanoti Skorpionus drąsa, ryžtingumu, nepriklausomai nuo to, ar jų tikslai yra geri, ar ne. Anot ezoterinių tradicijų, Plutoniui artimiausi akmenys – rubinas ir granatas.

Bežiūrint į rubiną (jei yra tokia galimybė – pro mikroskopo akį) juntama jo pulsuojanti energija, gyvybingumas, bei dar kai kas – meilės aistra. Senovės Graikijoje manyta, kad šis akmuo įžiebdavo aistras. Šalyse, kur buvo išpažįstamas induizmas – Indijoje, Birmoje, Kinijoje, Japonijoje, rubinas buvo laikomas laimės ir pasisekimo simboliu. Šis akmuo iš tikrųjų neša laimę. Tačiau ne kiekvienam. Žmonėms, gimusiems po Vėžio, Žuvų ir Skorpiono ženklais šis akmuo gali lemti didžiąją meilę, tačiau taip pat gali atnešti didžiulį skausmą ir kančias.

Tikima, kad rubinas turi terapinių savybių. Šis akmuo padeda užgydyti psichikos žaizdas, išvaiko blogus sapnus, ramina. Senovėje tikėta, kad rubinas, padėtas ant mirusiojo kūno, padeda palaikams geriau mumifikuotis. Gana dažni yra istoriniai pasakojimai apie didžiuosius valdovus, tikėjusius, kad rubinas suteikia jiems jėgų, ištvermės, ryžto, įkvepia žygdarbiams. Žiedą su rubinu turėjo ir legendinis Džiakomas Kazanova – sėkmė nuo jo nusisuko kaip tik tada, kai nusprendė žiedą parduoti.

Granatas stipriai veikia tokias asmens savybes, kaip ištvermė, drąsa, kerštingumas, žiaurumas, taip pat sustiprina intuiciją, meilei priduoda karščio. Granatas gali būti įvairiausių spalvų, nuo geltonai-žalios iki kraujo raudonumo ar net juodos. Jo kristalai dažniausiai yra permatomi, tačiau pasitaiko ir išimčių – pavyzdžiui, aptrauktas migla almandinas, kuris dar viduramžiais buvo laikomas turinčiu magiškų galių. Dėl fluorescencinių savybių ir sodriai raudonos spalvos juvelyrų labiausiai vertinamas kitas granatas – piropas. Šviesos dispersija suteikia jam stiprų purpurinį žvilgesį, kuriame slypi pavojinga ugnis, simbolizuojanti Skorpiono meilę – karštą, beprotišką, kupiną aistros, tačiau ir sugebančią įgelti skaudžiausioje vietoje.

Anot okultistų, įdomiomis savybėmis pasižymi ir juodasis granatas – malanitas. Šis akmuo skatina intuicijos vystymąsi, veda aiškiaregystės link. Manoma, kad granatai pasižymi ir tam tikromis gydomosiomis savybėmis. Granatas, padėtas ant krūtinės, ramina nervus, padeda įveikti depresiją ir kitus psichikos sutrikimus.

Skorpionams laimę neša ir koralai. Koralas nėra mineralas, tai organinės kilmės brangakmenis. Viduramžiais kai kurių alchemikų manyta, kad būtent koralai yra veiksmingiausi amuletai, užtikrinantys ryšį su Gamta, jos jėgų palankumą. Žymusis viduramžių gydytojas Paracelsas iš sutrintų koralų gamino vaistus nuo epilepsijos. Taip pat manoma, kad raudonųjų koralų žvilgėjimas praneša apie jų nešiotojo sveikatą – koralai blunka, jei šis sunkiai serga.

Skorpiono metalai – geležis ir radis. Geležis yra susijusi su Skorpionų globėju Marsu – karo dievu. Būtent todėl Skorpionams laimę atneš plieniniai daiktai.

Kiti Skorpionui palankūs akmenys

Agatas padeda Skorpionui pažinti save.

Ametistas teigimai veikia Skorpiono intuiciją.

Hematitas ramina, gydo ir atstato jėgas.

Jaspis sujungia su Motina Gamta, perduoda Skorpionui savo jėgą.

Malachitas skatina gyvenimo džiaugsmą.

Obsidianas skatina kūrybingumą.

Nelaimę gali prišaukti

Perlai, aleksandritas, lazuritas.

Šaulys

Šaulį globoja Jupiteris – dievų dievas. Tai piktasis audrų dievas, santykių ir paliaubų globėjas, nepasotinamas meilužis. Jupiteris labiausiai myli sudėtingus, dvasiškai turtingus žmones – intelektualus, kūrėjus, inovatorius, politikus. Savo globotiniams duoda viską – ir dideliais kiekiais. Šauliams Jupiteris suteikia dideles optimizmo dozes, žmonių simpatijas, sėkmę, ypač meilėje, tačiau taip pat nemažai riebalų ląstelių, ligas ir nelaimingus atsitikimus. Šaulius simbolizuoja Kentauras. Kentauro žvaigždyną galima pamatyti pietinėje dangaus dalyje tik vasarą. Žemėje Kentaurai buvo pusiau žmonės – turėjo žmogaus galvą, stuomenį ir protą bei arklio „apatinę dalį“, be to, jo greitį, temperamentą, veržlumą.

Jupiterio akmuo – safyras, vertingas ir įdomus. Jo kristalas yra ištemptos dvigubos piramidės formos. Jei į švarų safyrą pažvelgsime ryškioje šviesoje, galime pastebėti šešis šviesos spindulius. Jei vaizduotėje šiuos spindulius sujungsime, gausime figūrą, panašią į gotikinį skliautą. Safyras tai toks skliautas, nukreiptas į viršų ir apačią. Anot žydiškosios kabalos, būtent tokioje formoje slypi Visatos paslaptis. Safyras išreiškia didžiausią dieviškąją paslaptį.

Senovėje tikėta magiškomis safyro galiomis. Žiedas su safyru turėjo praskaidrinti protą ir mintis, žadindavo intuiciją. Žiedą su safyru turėjo karalius Saliamonas.

Laimę Šauliui taip pat neša turkis ir ametistas. Turkis padeda įgyti turtų, atneša sėkmę, ametistas – žadina meilės jausmus, padeda neprarasti savikontrolės padauginus alkoholio. Senovės Egipte iš turkio buvo gaminami šventieji vabalai, gyvybinių jėgų simboliai. Senovės persai turkiais puošė šarvus ir ginklus, taip pat arklius, kurie turėjo juos „nešti“ sėkmės link. Tai, kad ametistas turi galių sužadinti meilės jausmą, patvirtina senovės šumerų, egiptiečių, graikų, romėnų ir net ankstyvųjų krikščionių užrašai. Graikai manė, kad ametisto akmenyje yra užburta šventoji ugnis, kurią Prometėjas pavogė iš dievų. Krikščioniškoje Romoje ametistas buvo laikomas palaimintu akmeniu, juo puošdavo liturginius indus, kryžius, vyskupų žiedus.

Šaulio metalai: alavas ir kaldinta geležis.

Kiti Šauliui palankūs akmenys

Aventurinas – ypač žaliasis – ramina ir priduoda jėgų.

Chalcedonas padeda reikšti mintis, nuramina ir skatina veikti.

Chrizokola gaudo žemišką ir ne tik žemišką energiją ir perduoda ją Šauliui.

Lazuritas padeda pasitikėti Visatos jėgomis.

Sodalitas padeda susikaupti, laisvai reikšti mintis, realizuoti savo sumanymus.

Nelaimę gali prišaukti

Aleksandritas, granatas, perlai, opalai.

Ožiaragis

Šiam ženklui vadovauja Saturnas, laiko ir rimties dievas, griežtas mokytojas, sistematiško darbo ir užsibrėžtų tikslų pasiekimo globėjas. Saturno globotiniai lėtai juda savo tikslo link, tačiau dažniausiai jį pasiekia.

Šio ženklo simbolis – Ožiaragis, stovintis ant abiejų kojų. Jau senovės šumerai beveik tobulai pažino virš jų plytintį dangų bei aprašė žvaigždynus. Žinojo ir apie Zodiaką. Jau tada Ožiaragio ženklas buvo siejamas su Saturnu. Saturnas buvo laikomas išminčių, dvasininkų ir kalnakasių globėju.

Senovės graikai tikėjo, kad prieš mūsų civilizaciją egzistavo kita, globojama Saturno. Pasak jų, tai buvo auksiniai žmonijos laikai. Šiandien galime apskaičiuoti eras, priskiriamas kiekvienam iš Zodiako ženklų. 2001-aisiais metais pasibaigė Žuvų era, laikotarpis, kuriame gimė krikščionybė. Kaip žinome, žuvis yra krikščionybės ženklu. Ankstesnėje, Avino eroje buvo paplitę avinėlių aukojimai. Dar anksčiau buvo Jaučio era. Egipte Jautis buvo laikomas aukščiausiu iš dievų, tai jam buvo aukojama. Jokie istoriniai šaltiniai nepatvirtina Ožiaragio civilizacijos egzistavimo, tai turėjo būti labai seniai, dar prieš Atlantidą, tačiau Saturnas, Ožiaragio globėjas, legendose yra siejamas su pasiturimu gyvenimu. Graikai tikėjo gausybės rago egzistavimu, o žydai, sutikdami Naujuosius metu,s pūtė į ožių ragą, tikėdami, kad tai atneš jiems turtus. Senovės Graikijoje ir Romoje buvo iškilmingai pažymimos Saturnalijos, šventė Saturno garbei. Ši šventė su laiku virto Naujųjų metų sutiktuvėmis.

Saturno metalas – švinas. Senovėje tikėta, kad lydytas švinas – tai dievų skystis. Dzeusas, aukščiausias iš dievų, buvo vaizduojamas su žaibais rankoje. Švinas tuo tarpu yra būtent tas metalas, neutralizuojantis žaibų poveikį (pavyzdžiui, žaibolaidyje). Viduramžiais būtent iš švino buvo bandoma išgauti auksą. Šiandien žinome, kad tai yra įmanoma, tačiau iš kur apie tai numanė viduramžių alchemikai?

Saturno akmuo – juodasis oniksas, chalcedono atmaina. Oniksas spinduliuoja juodąja gelme, paslaptinga ir bauginančia. Šiais laikais mažai žmonių bijo tamsos, o daugelis žmonių, dirbančių kūrybinį darbą, dirba būtent naktimis. Oniksas yra palankus tiems, kurie stengiasi pažinti Visatos paslaptis. Žiedas su oniksu saugo nuo apkalbų, pažeminimo, nešlovės. Suteikia jėgų tiems, kurie, sunkiai dirbdami, siekia savo tikslo, tačiau gali pražudyti egoistus ir apsukruolius.

Ožiaragiai mėgsta vertingas ir elegantiškas dovanas. Jei dovana turi nešti sėkmę, ji privalo būti padaryta iš švino. Puikiai tiks iš šio metalo padaryti šachmatai.

Kiti Ožiaragiui palankūs akmenys

Smaragdas atstato jėgas, jaunina, dovanoja Ožiaragiams meilę.

Jaspis suteikia kantrybės, pastovumo.

Mėnulio akmuo padeda pažinti save, savo jausmus, priimti juos ir suprasti jų svarbą.

Kalnų krištolas leidžia pažvelgti gilyn, į savo vidų, medituoti.

Dūminis kvarcas praskaidrina protą.

Malachitas padeda susikoncentruoti, sugeria negatyvias vibracijas.

Obsidianas skatina emocionalumą, jausmingumą, padeda atrasti savo vidinę šviesą.

Nelaimę gali prišaukti

Opalas, perlai, koralai.

Vandenis

Vandenio simbolis – vyras, išpilantis vandenį iš didelio ąsočio. Graikų mitologijoje yra kelis versijos. Viena iš jų teigia, kad šis vyras – Ganimedas, Troso, Trojos valdovo, sūnus, jaunystėje buvęs gražiausiu pasaulyje vyru. Dzeusas, sužavėtas jo grožio, perkėlė šį į Olimpą. Greičiausiai netgi buvo jaunuolį įsimylėjęs ir ketino įsivilioti jį į lovą, tačiau šiam sumanymui kategoriškai paprieštaravo Hera, Dzeuso žmona. Dzeusas nusileido žmonai, tačiau suteikė jaunuoliui nemirtingumą ir „įdarbino“ jį vyno pilstytoju dievų puotų metu. Vėliau Ganimedo atvaizdą Dzeusas iškėlė į dangų ir naujam žvaigždynui davė Vandenio vardą. Romėnai Vandenį vadino Aquarius arba Wersavius – tas, kuris pilsto vandenį (lietų). Vandenio amfora – vandens šaltinis, derliaus arba stichinių nelaimių priežastis.

Žmones, gimusius po Vandenio ženklu, globoja Uranas, pirmasis pasaulio valdovas. Jo motina ir žmona pagimdė titanus, šimtarankius ir ciklopus. Jauniausias iš titanų, Kronas (Saturnas), buvo Dzeuso, Neptūno ir Plutono tėvu. Uranas globoja viską, kas nauja, šiuolaikiška, mėgsta permainas, griauna nusistovėjusią tvarką, senus įpročius. Tam tikrais laikotarpiais Uranas išlaisvina didžiulius energijos klodus, kūrybinį potencialą. Tokiu metu Vandenių veiksmai yra ypatingai neprognozuojami ir drąsūs. Taip pat ir meilėje jie elgiasi itin impulsyviai, emocionaliai. Vandenis lengvai susižavi, lengvai ir dažnai įsimyli, tačiau kartais sugeba pražiopsoti savo gyvenimo meilę.

Laimingiausi akmenys Vandeniui – gintaras, ametistas ir aleksandritas. Gintaras nėra įprastas mineralas, kaip žinome, jis susidarė sustingus spygliuočių augalų sakams. Apšviestas ultravioletiniais spinduliais, gintaras fluorescencuoja pilkšvai arba žydrai. Gintaras – geras laidininkas, o jį patrynus į vilną – įsielektrina, traukia įvairius kūnus. Visų šių savybių dėka gintaras padeda gydyti įvairius negalavimus – pavyzdžiui, gerklės ar galvos skausmus. Gintaro karoliai, nešiojami sergančio žmogaus, keičia savo išvaizdą, tampa matiniais – atiduoda savo magnetizmą sergančiam organizmui. Alkoholiniais antpilais iš gintaro miltelių nuo senovės buvo gydomos įvairios peršalimo ligos. Gydomąjį poveikį turi taip pat deginamo gintaro dūmai. Arklidės, aprūkytos gintaru, teigiamai veikia veislinius žirgus, atstato jų jėgas. Okultistų nuomone, gintaras tai optimizmo ir nuolat atsinaujinančios energijos simbolis – šios savybės yra būdingos ir patiems Vandeniams.

Aleksandritas (chrizoberilo atmaina) – itin įdomus akmuo, turintis nepakartojamų savybių. Sunku vienareikšmiškai nusakyti jo spalvą, ji kinta nuo purpurinės iki tamsiai violetinės. Taip pat kinta jo skaidrumas. Galima tai aiškinti šviesos kritimo kampu, tačiau eksperimentiškai įrodyta, kad šis akmuo tamsėja, kai jį nešiojantis asmuo išgyvena psichikos lūžius. Tad galima teigti, kad šis akmuo gaudo teigiamas ir neigiamas žmogaus organizmo bangas. Aleksandritas neša laimę, tačiau ne visiems. Palankus Vandenio ženklo atstovams. Kitiems gali būti neutralus, dar kitiems – lemti nelaimes, ligas ar mirtį. Tai retas reiškinys, šiuo atžvilgiu aleksandritą galima lyginti tik su perlais.

Dar vienas Vandeniui sėkmę nešantis akmuo – ametistas. Senovėje didžiausi ametisto kristalai buvo naudojami indams gaminti – iš jų buvo geriami stiprūs alkoholiai. Viena iš įdomiausių ametisto savybių – jis neleidžia pasigerti. Šią savybę pastebėjo jau senovės graikai. Anot legendos, Bakchas, amžinai apgirtęs dievaitis, įsimylėjo gražiąją nimfą Ametistą. Ši neatsakė jam tuo pačiu, ir galiausiai pradėjo jo bijoti. Deivei Dianai pagailo nimfos ir ši pavertė ją akmeniu. Sugraudintas Bakchas suteikė jam ypatingų galių kovojant su girtuoklyste. Taip gimė ametistas.

Kiti Vandeniui palankūs akmenys

Amazonitas padeda nusiraminti, atsipalaiduoti, sustiprina asmenybę.

Akvamarinas gerina savijautą, ramina agresyviai nusiteikusį ar sudirgusį Vandenį.

Chrizokola harmonizuoja emocinę būseną.

Fluoritas padeda moksluose, teigiamai veikia protą.

Hematitas suteikia drąsos, ryžto ir energijos.

Turkis saugo aurą nuo neigiamų įtakų ir žalingų vibracijų.

Nelaimę gali prišaukti

Selenitas, opalas, perlai. 

Žuvys

Žuvų globėjas – Neptūnas. Astrologijoje Neptūnas valdo pasąmonę, instinktus, emocijas. Gimę po šiuo ženklu žmonės yra dažnai linkę į meną. Graikų mitologijoje Neptūnas (Poseidonas) valdo visus gamtos reiškinius, susijusius su vandeniu. Žinoma, tai jis valdo jūras ir vandenynus. Neptūno veikla neapsiribojo vien pagalba jūrininkams. Neptūnas pamilo žirgus ir senovės Romoje globojo žirgų lenktynes. Anot legendos, tai jis išrado kamanas. Šventė Neptūno garbei – Neptūnalijos – buvo rengiama liepos 23 dieną. Ši diena turėtų būti laiminga visiems Žuvims.

Visame pasaulyje, nepriklausomai nuo kultūrinių skirtumų ar geografinės padėties, žuvys buvo laikomos meilės simboliu. Indijoje meilės deivė buvo dažnai vaizduojama žuvų apsuptyje. Panašiai ir senovės Kinijoje. Iš jūros išnyro meilės deivė Venera, stovėdama ant žuvų tempiamos kriauklės. Pirmieji krikščionys, garsėję savo meile dievui, savo ženklu taip pat pasirinko žuvį.

Asmenys, gimę po Žuvų ženklu, dažnai yra ypatingai jautrūs, švelnūs, nesuprasti aplinkinių. Retai rūpinasi karjera, verslu, finansais. Yra sukurti tikrai, giliai meilei. Neptūno metalas – alavas.

Akmenys, susiję su Žuvų ženklu tai akvamarinas, smaragdas ir koralai. Akvamarino pavadinimas susijęs su simboline vandens spalva. Tai gražus, stikliškas akmuo, tačiau laimę jis neša tik žmonėms, gimusiems po Žuvų ženklu, retkarčiais – Dvyniams ir Vandeniams. Žalsvi ir melsvi akvamarinai veikia raminančiai šių žmonių nervų sistemą. Kitiems papuošalų su šiuo akmeniu nešioti nerekomenduojama. 

Laimę Žuvims atneša ir smaragdas. Smaragdas – Šv. Apaštalo Jono akmuo. Visi, pavadinti Jono vardu ir nešiojantys žiedą su smaragdu, nepriklausomai nuo jų Zodiako ženklo, neturėtų niekada pajusti nepritekliaus. Krikščioniškoje tradicijoje smaragdas tapo popiežiaus akmeniu, sielos nemirtingumo, tikėjimo ir vilties simboliu. Tačiau nereikia pamiršti, kad anot okulistų, smaragdas puošia ir Liuciferio karūną. Kaip ten bebūtų, šis akmuo turi didžiules magiškas galias. Jos pasireiškia be kita ko gydomosiomis smaragdo savybėmis. Juvelyrai, šlifuojantys akmenis, puikiai žino, kad šlifuojant smaragdą akys ilsisi, o ne pavargsta. Apie akių gydymą smaragdais žinojo jau Neronas, gydęs savo trumparegiškumą didžiulio smaragdo energijos pagalba. Naudojo jį taip pat kaip padidinamąjį stiklą, nors šiam tikslui geriau pasitarnautų permatomas kvarcas – kalnų krištolas.

Laimę Žuvims taip pat atneša koralas. Tai karališkasis brangakmenis, tačiau tuo pat metu gan dažnai sutinkamas ir nebrangus. Indijoje manoma, kad koralai saugo nuo blogio, o po mirties išvaiko blogas dvasias. Todėl papuošalai iš koralų dažnai buvo deginami kartu su mirusiojo kūnu. Žymusis viduramžių gydytojas Paracelsas iš sutrintų koralų gamino vaistus nuo epilepsijos. Taip pat manoma, kad koralai praneša apie jų savininko sveikatą – koralai pradeda blukti, kai šis sunkiai serga.

Kiti Žuvims palankūs akmenys

Agatas užtikrina sielos ramybę, sustiprina savigarbą.

Heliotropas skatina dvasinį augimą.

Mėnulio akmuo padeda sklandžiai reikšti mintis ir įtikinėti.

Ametistas padeda streso metu, ramina, saugo nuo negatyvių minčių.

Violetinės spalvos fluoritas praskaidrina protą, padeda logiškai paaiškinti tai, ką supratai intuityviai.

Turkis įspėja ir saugo nuo nelaimių ir kančių.

Nelaimę gali prišaukti

Rubinai ir opalai.

Asmenybės charakteristika

Sužinok apie tave dominantį žmogų, įvedęs gimimo datą:

Mėnulio kalendorius

Pilnatis

Tai sielos poezijos, harmonijos diena. Pastangos atkurti darną taikiu būdu bus sėkmingos. Negalima pyktis, rėkti, būtinas saikas, dvasios ramybė, pusiausvyra.