Horoskopai

Sveikatos horoskopas

Sveikata – brangiausias žmogaus turtas. Perskaitęs šį horoskopą, sužinosi, kaip ją išsaugoti – ką daryti, ką valgyti, ko pasisaugoti.

Norėdamas perskaityti horoskopą, spausk ant pasirinkto ženklo.

Avinas

Stipriausi Avinų negalavimai juntami veido ir galvos srityje. Šio ženklo globėjas – Marsas, planeta, veikianti raumenų sistemą, lytines liaukas ir išorinius lytinius organus.

Žmonės, gimę po Avino ženklu dažniau negu kiti gali skųstis galvos skausmais, migrena, jie dažniau patiria veido ar galvos traumas. Svarbu, kad šie žmonės atkreiptų dėmesį ir pasirūpintų būtent šiomis kūno dalimis. Tam tikri įgyti įpročiai padėtų jiems išvengti ligų ar sušvelninti jų eigą.

Verta pasirūpinti savo ausimis ir sinusais, nepersišaldyti galvos, stengtis neperšalti, ypač žiemos metu. Nederėtų išeiti į lauką šlapiais ar ne iki galo išdžiuvusiais plaukais – toks neapdairumas gali baigtis ausų uždegimu ar sinusų ligomis. Žmonės, gimę po Avino ženklu neturėtų garsiai klausytis muzikos, ypač per ausines. Tai ne tik išvargina jų klausą – šie žmonės mąsto daug ir greitai, yra itin nuovokūs, tačiau tik tyla idealiai subalansuoja jų aštrius protus. Avinai, besižavintys ekstremaliomis sporto šakomis, taip pat vairuojantys motociklą jokiu būdu neturėtų pamiršti apie galvos apsaugą. Apskritai, Avino ženklo atstovams būtina saugoti savo galvą – žiemą nuo šalčio, vasarą – nuo saulės spindulių pertekliaus.

Galva tai, žinoma, ne tik ausys ir klausa. Joje „patalpinti“ ir kitų pojūčių – uoslės, regos, skonio – centrai. Avinai, praleidžiantys daug laiko priešais televizorių ekraną ar kompiuterio monitorių turėtų pagalvoti apie akinius su specialia antirefleksine danga ir „dirbtines ašaras“, neleidžiančias „išdžiūti“ monitoriaus spinduliavimo išvargintoms akims. Gimę po Avino ženklu žmonės taip pat turėtų nepamiršti reguliariai lankytis pas stomatologą.

Avinas – ugnies ženklas, tad nekeista, kad šio ženklo atstovai dažniau nei kiti žmonės patiria neigiamą ugnies stichijos poveikį – dažnai gresia įvairūs nudegimai. Šio ženklo atstovai turėtų atsargiai elgtis su aštriais daiktais. Deja, dauguma nelaimingų atsitikimų įvyksta dėl nuolatinio šių žmonių skubėjimo ir audringo būdo.

Be galvos, Avino ženklo atstovai turėtų saugoti savo antinksčius – tai taipogi silpnoji jų kūno vieta. Šios liaukos yra atsakingos už mūsų gyvybingumą, aktyvumą, energiją, nuo jų priklauso, kaip reaguojame į stresą ir kaip su juo susidorojame. Antinksčiai gamina būtinus organizmui hormonus, pavyzdžiui, kortizoną ir adrenaliną. Būtent adrenalino dėka esant stresinei situacijai jaučiame energijos antplūdį ir turime jėgų veikti.

Avinai tai užsispyrę, drąsūs, veiklūs žmonės. Marsas, jų globėjas, apdovanojo šiuo žmonės seksualumu bei... raumenimis. Tai ugningo charakterio žmonės, tad šio ženklo atstovai turėtų pasirūpinti savo vidinės pusiausvyros palaikymu. Jų silpnybė – polinkis į įvairias manijas ir obsesijas. Geriausias receptas – kuo daugiau ramybės, karts nuo karto derėtų pailsėti nuo išorinių dirgiklių, sulėtinti gyvenimo tempą, kaip įmanoma dažniau ilsėtis, valgant taip pat pamiršti apie skubėjimą, nebaigtus darbus ir laukiančius reikalus. Stresas šio ženklo atstovams „gimsta“ galvose, pasireikšdamas visų pirma galvos skausmais. Tai tarsi įspėjimo ženklas, pranešantis apie galimą pavojų Avinų sveikatai.

Silpnosios vietos

Avinas tai proto ženklas, tad šie žmonės turėtų visų pirma pasirūpinti savo galva. Silpniausios Avinų kūno vietos – galva, smegenys, nervų sistema (galvos srityje), veidas, akys, ausys, dantys, liežuvis, nosis, burnos ertmė, viršutinis žandikaulis, smakras.

Galimos ligos

Avinai serga retai, dažniausiai tik aukščiau išvardintų kūno dalių ir organų ligomis. Jie skundžiasi galvos, gerklės, dantų skausmais (dažniausios ligų priežastys – įvairūs uždegimai). Juos kamuoja įvairios akių ligos, odos problemos – pūliniai, bėrimai, taip pat infekcinės ligos – tymai, raupai, dizenterija, skarlatina, raudonukė, hepatitas, raupsai, karštinė ir maliarija. Šiems žmonėms būdinga jautri nervų sistema – kai jų smegenų veiklos pusiausvyra sutrikdoma, kenčia visas kūnas. Avinai dažnai turi bėdų su nervų sistema, epilepsija, plaukų slinkimu, rečiau – su inkstų nepakankamumu, nemiga, atminties praradimais. Jiems itin pavojingi galvos ir veido sužalojimai, kraujo netekimai operacijų metu, įvairių nuodingų gyvių įkandimai. Šio ženklo atstovams taip pat gali grėsti paralyžius.

Prevencinės priemonės

Natūrali prevencinė priemonė, padedanti Avinams išsaugoti sveikatą, tai visų pirma tinkamas dienos ritmas, pusiausvyra tarp darbo ir laisvalaikio, tiek fizine, tiek dvasine prasme – šio ženklo atstovams itin svarbus sveikas, savalaikis miegas, harmoninga aplinka, jiems patartina vengti emocinių įtampų, nerimo. Šio ženklo atstovai turėtų pasistengti pernelyg savęs nekankinti, vengti bereikalingų rūpesčių, taip pat nepervarginti savo smegenų. Šio ženklo atstovai, norėdami apsisaugoti nuo jiems gręsiančių ligų, neturėtų pamiršti apie higienos normų paisymą. Itin rekomenduojamas judėjimas gryname ore ir nesudėtingi kasdieniniai fiziniai pratimai.

Dieta

Asmenys, gimę po Avino ženklu – aktyvūs, amžinai kažkuo užsiėmę, nuolatiniame judėjime, tad jiems būtina subalansuota dieta, padėsianti išsaugoti sveikatą ir jėgas.Šių žmonių dietoje neturėtų pritrukti geležies ir kalio, bei vitaminų A, B ir C. Idealus maistas šio ženklo atstovams – įvairūs grūdų produktai, ypač kviečių, kukurūzų, miežių; taip pat daržovės – burokai, svogūnai, salotos, kopūstai, žiediniai kopūstai, agurkai, špinatai, porai, pipirai, brokoliai, briuseliniai kopūstai, pomidorai, pupelės, moliūgai ir vaisiai – bananai, džiovinti abrikosai, figos, graikiniai riešutai. Be to, jiems tinka rudieji ryžiai, lęšiai, mėsa – veršiena, žuvys – plekšnė ir kardžuvė.

Avinai turėtų vengti druskos, nevartoti per daug mėsos, nepiktnaudžiauti alkoholiniais ir energetiniais gėrimais, taip pat nikotinu. Šio ženklo atstovams ypatingai svarbi ramybė valgio metu – valgyt jie turėtų lėtai, neskubėdami, nekvaršindami galvos problemomis. Rekomenduojama gerti daug skysčių, ypač vandens.

Vaistažolės

Dilgelės, šantra, melisa, dygliuotasis dirvenis, česnakai, mairūnai, apyniai, rūgtis, viržiai, raudonėliai, kalendra, buksmedis, smiltyninis šlamutis, beržo pumpurai, aklė.
 

Jautis

Jaučiai, priešingai vyraujančiai nuomonei, ne visuomet gali pasigirti „jaučio sveikata”. Jautriausios šių žmonių kūno vietos – kaklas ir gerklė, taip pat virškinamasis traktas. Šio ženklo globėja – Venera, planeta, veikianti gerklę, inkstus, juosmenį, lytinę ir šlapimo šalinimo sistemą, antinksčių liaukas.

Žmonės, gimę po Jaučio ženklu, dažniau nei kiti gali skųstis gerklų infekcijomis, bėdomis su balso stygomis ar skydliaukės sutrikimais – hipotireoze, hipertireoze, skydliaukės padidėjimu (struma). Išvengti bėdų su gerkle Jaučiams padės keletas paprastų, kasdienių įpročių. Jei jų gerklė, gerklos, migdolinės liaukos itin jautrios, dažnai sergama angina, reikėtų vengti šaltų ir gazuotų gėrimų, ledų. Jaučiai neturėtų pernelyg ilgai užsibūti kondicionuojamose patalpose, ypač vasaros metu. Žiemą apsaugoti jautrią gerklę padės megztiniai aukštu kaklu ir šalikai.

Daug kalbantiems ar kitaip varginantiems balso stygas Jaučiams padės šaukštelis medaus, propolio saldainiai ar čiulpiamosios tabletės su islandine kerpena. Jaučių gomurys – labai jautrus, jie mėgsta gerai pavalgyti, o tai, ypač esant skydliaukės hormonų stokai, gali lemti viršsvorį.

Skydliaukė – mažytė, tačiau labai svarbi liauka. Ji veikia visus organus, virškinimą, tinkamą psichinį ir fizinį vystymąsi, odos ir plaukų būklę. Esant endokrinologinėms problemoms, žinoma, būtina apsilankyti pas atitinkamą gydytoją, tačiau išvengti strumos padės žuvų valgymas. Žuvys – jodo šaltinis, o būtent jodas padeda normalizuoti skydliaukės veiklą. Nepamirškite ir joduotos druskos. Atminkite, jog skydliaukę neigiamai veikia kopūstai – „paprastieji“, žiediniai ar briuseliniai.

Jautis – gyvybingumo simbolis, jo stichija – Žemė. Jaučiai tai praktiški, konkretūs, ryžtingi žmonės, kilnūs ir taurūs. Jie išsiskiria solidumu ir sąžiningumu. Tai gražūs ir žavūs žmonės, tačiau šiek tiek tuščiagarbiai. Globojančios juos Veneros dėka, jų balsai išsiskiria dainingumu. Tiek vyrai, tiek moterys gali pasigirti itin gražiu kaklu, aksomine oda. Venera taipogi apdovanoja juos jautriu gomuriu, tai tikri gurmanai. Stresas jaučių kūne „kaupiasi“ kaklo užpakalinėje dalyje ir pasireiškia kaklo sustandėjimu.

Silpnosios vietos

Jaučiai mėgsta save palepinti – mėgsta fizinį komfortą, skanų maistą, turi nemažai kitų žalingų įpročių. Taigi, silpniausios ir problemiškiausios šių žmonių kūno vietos tai kaklas, gerklė, žandikaulis, stemplė, gerklos, skydliaukė, migdolinės liaukos, kaktikaulio antis, klausos landos, trachėja, virškinimo traktas, pakaušis bei smegenėlės.

Galimos ligos

Žmonės, gimę po Jaučio ženklu nuo vaikystės iki senatvės yra „persekiojami“ įvairiausių ligų. Dažnai serga gerklės, ausų (sulaukę senatvės neretai apkursta), virškinimo sistemos (gastritas) ligomis, jiems gresia ir reumatas. Vyrai–Jaučiai gali susirgti prostata, moterys – turėti lytinių organų polipų ar sirgti venų išsiplėtimu. Tiek vieniems, tiek kitiems gali kilti apopleksijos pavojus.

Gimę po Jaučio ženklu taip pat gali turėti bėdų su medžiagų apykaita ir skydliauke. Juos nuolat kamuoja įvairios virusinės ligos, šie žmonės lengvai peršąla.

Prevencinės priemonės

Jaučiams trūksta savitvardos – dažniausiai šie žmonės valgo, geria, pasiduoda žalingiems įpročiams be jokio saiko. Būtent tai dažnai lemia jų sveikatos problemas. Jaučiai turėtų nepamiršti apie sveiką protą. Itin naudingas Jaučiams yra fizinis darbas ar užsiėmimai (atliekami kasdien). Tačiau šie žmonės turėtų vengti skubėjimo, viską daryti ramiai, atsipalaidavę, nesijaudindami, apgalvodami kiekvieną atliekamą veiksmą. Jaučiai neturėtų pradėti ar atlikti fizinių pratimų, jei jaučiasi susijaudinę, nervingi. Užsiėmimų rūšis, trukmė ir intensyvumas turi būti apgalvotas.

Jaučiams svarbu išlaikyti pusiausvyrą. Šiuos žmones raminančiai veikia muzika bei bendravimas su kitais šio ženklo atstovais.

Dieta

Nesudėtingi pratimai ir tinkamai parinkta dieta tikrai nepakenks mėgstantiems sočiai (ir riebiai) pavalgyti Jaučiams. Šių žmonių racione neturėtų pritrūkti produktų, kuriuose gausu vitamino C: daržovių (šparagų, burokėlių ir jų lapų, špinatų, krienų, žiedinių kopūstų, agurkų, svogūnų, moliūgų), spanguolių, riešutų, taip pat produktų, kurių sudėtyje yra natūralaus jodo – žuvų ir jūrų gėrybių, taip pat kiaušinių, kepenėlių, tamsiai raudonųjų daržinių pupelių, kviečių daigų, šviežių vaisių, ypač citrusinių ir žaliųjų salotų. Gerti patariama negazuotą mineralinį vandenį.

Jaučiai turėtų atsisakyti riebaus, daug baltymų turinčio maisto, miltinių ir krakmolingų valgių, energetinių gėrimų ir kitokių stimuliatorių, veikiančių širdies darbą (tame tarpe ir alkoholio), kitų saldintų ir gazuotų gėrimų. Gimę po Jaučio ženklu žmonės turėtų stengtis valgyti reguliariai, ramiai, neskubėdami. Po valgio rekomenduojamas trumpas pasivaikščiojimas.

Vaistažolės

Žemuogė, čiobreliai, verbenos, gyslotis, tūbė, gervuogė, našlaitė, gudobelė, dirvuolė, miško samanos, šalpusnis, taukė.
 

Dvyniai

Daugiausiai sveikatos rūpesčių Dvynių ženklo atstovams sukelia rankos (delnai, dilbiai) bei plaučiai. Šio ženklo globėjas – Merkurijus, planeta veikianti smegenis, centrinę nervų sistemą bei kvėpavimo sistemą.

Žmonės, gimę po Dvynių ženklu, dažniau nei kiti skundžiasi viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis, kosuliu, bronchitu ar astma. Stresinėse situacijose šiems žmonėms gali kilti problemų su kvėpavimu, jie sunkiai „gaudo orą“. Tačiau labiausiai jiems nesiseka su rankomis – šios yra itin jautrios ir pažeidžiamos. Dvyniai jokiu būdu neturėtų tampyti sunkių nešulių. Gera išeitis – kuprinė, padėsianti paskirstyti nešamą svorį ir apsaugoti rankas nuo patempimų. Žiemos metu Dvynių ženklo atstovai neturėtų pamiršti pirštinių – šių žmonių rankos šąla greičiau nei kitų Zodiako ženklų atstovų galūnės. Jautri rankų oda atsigaus, jei įtrinsite ją alyvuogių aliejumi, sumaišytu su šlakeliu citrinų sulčių. Išsaugoti gražią rankų odą padės ir parafino kompresai.

Norėdami apsisaugoti nuo kvėpavimo sistemos ligų, Dvynių ženklo atstovai turėtų visų pirma pasirūpinti savo imunine sistema, apsauga nuo virusų ir bakterijų. Verta pagalvoti apie oro drėkinimą namuose, ypač miegamajame. Išsigydyti viršutinių kvėpavimo takų infekcijas padės inhaliacijos. Žiemą Dvyniai turėtų ypatingai saugoti krūtinės ląstą, be šaliko ar šilto megztinio net nebandyti kišti nosies iš namų.

Merkurijus, Dvynių ženklo globėjas, taipogi valdo šių žmonių nervų sistemą. Suvaldyti hiperaktyvumą ar nervingumą padės natūralios priemonės, pavyzdžiui, maudynės vonioje (įlašinkite į vandenį levandų aliejaus), puodelis melisų arbatos ar atpalaiduojantys kvėpavimo pratimai. Nuo nuotaikos ir nervų būklės priklauso Dvynių sveikata, tad verta pasistengti išlaikyti emocinį stabilumą.

Žmonės, gimę po Dvynių ženklu – judrūs, aktyvūs, itin komunikabilūs ir atviri. Merkurijus apdovanoja juos gražiomis, grakščiomis rankomis. Tačiau šie žmonės yra dažnai nervingi, nekantrūs. Kita vertus, jų nesugebėjimas nusėdėti vienoje vietoje lemia jų žingeidumą, norą pažinti pasaulį, žmones ir kultūras. Dvyniai dažnai pasineria į atradimo džiaugsmą. Tačiau ir jiems pasitaiko tamsūs depresijos, nusivylimo, nerimo laikotarpiai.

Dvyniai – tai Oro ženklas, nepastovus, vyriškas. Globojantis šiuo žmones Merkurijus lemia jų aktyvumą, apdovanoja juos laisvu protu ir greitomis kojomis (šios savybės ypač būdingos Dvyniams, gimusiems auštant). Dvynių ženklo atstovai turėtų atminti, jog jų energijos ištekliai nėra nesenkantys ir pasistengti neeikvoti jėgų abejotiniems sumanymams.

Silpnosios vietos

Labiausiai pažeidžiama yra jautri Dvynių nervų sistema, taip pat kvėpavimo sistema – trachėja, bronchai, plaučiai (ypač viršutinė jų dalis bei krūtinplėvė). Ligos gali pulti ir liežuvį, pilkąją smegenų medžiagą, rankas bei psichinę sistemą.

Galimos ligos

Nuolatinė įtampa gali stipriai paveikti Dvynių ženklo atstovų nervų sistemą, sukelti rimtus šios sistemos sutrikimus. Dvyniai yra linkę į neurasteniją, neuralgiją, atminties sutrikimus, neurozę ir psichozę; gali sutrikti jų kalba (ypatingai sunkiais atvejais šie žmonės gali prarasti kalbos dovaną). Dvynių ženklo atstovai lengvai pasiduoda manijoms ar fobijoms, juos kamuoja kliedesiai, pamišimas, taip pat epilepsija ar kleptomanija.

Žmonės, gimę po Dvynių ženklu dažnai būna alergiški. Jų plaučiai yra silpni. Šie žmonės gana dažnai susižeidžia rankas.

Prevencinės priemonės

Dvynių nervų sistema dažnai nėra stabili, ją paprasta išderinti. Šiems žmonėms patartina vengti rūpesčių, nerimo, susijusių, pavyzdžiui su darbu ar mokslais, vengti stiprios emocinės įtampos, taip pat per didelio krūvio smegenims – tai gali lemti jų psichinės sistemos „perkrovas“.

Dvyniai neturėtų pamiršti apie poilsį – jiems būtina laiks nuo laiko pristabdyti, nurimti, susikaupti, pagalvoti apie tai, kam verta eikvoti savo energiją, o kam ne. Šių žmonių valgiaraštyje turėtų atsirasti produktai, padedantys atsistatyti nervinėms ląstelėms bei stiprinantys raudonuosius kraujo kūnelius. Dvynių plaučiai labai jautrūs, tad jiems itin svarbu tinkamai pasirinkti savo rūbus – tai padės išvengti peršalimo, galinčio vėliau virsti plaučių uždegimu.

Dieta

Dvyniai – protinis ženklas, tad šiems žmonėms svarbu tinkamai maitinti ne tik kūną, bet ir smegenis. Jų dietoje neturėtų pritrūkti vitaminų B ir C bei kalio chlorido. Dvyniai turėtų valgyti daug vaisių (apelsinų, persikų, slyvų, abrikosų, obuolių, vynuogių, razinų, greipfrutų), daržovių (šparagų, šparaginių pupelių, pomidorų, salierų stiebų, morkų, špinatų, salotų, žiedinių kopūstų), keptų žuvų ir kiaukutinių, pieno, pasukų ir varškės. Verta į savo meniu įtraukti grūdus ir laukinius ryžius (tačiau šiais produktais negalima piktnaudžiauti).

Dvynių ženklo atstovai turėtų vengti mėsos, fermentuotų gėrimų, taip pat kavos ir tabako. Valgyti Dvyniai turėtų po nedaug, tačiau reguliariai – jų organizmas sunkiai toleruoja dideles maisto porcijas. Valgydami pamirškite skubėjimą, palikite nuošalyje visus reikalus – jie palauks. Dvyniai nemėgsta gaminti, dažniausiai maitinasi bet kuriuo paros metu, pasirenka greitąjį maistą – tokie valgymo įpročiai nepriduoda sveikatos. Šio ženklo atstovai turėtų labiau rūpintis tuo ką, kada ir kaip valgo. Jiems nepatartina valgyti prieš pat miegą – nuo vakarienės turėtų praeiti bent dvi valandos.

Vaistažolės

Agurklė, erškėtrožė, bazilikai, vikis, peletrūnas, rugiaveidė, vaistinė juozažolė, čiužutė, sinavadai, dagys, trūkažolė, čiobreliai, takažolė.

Vėžys

Labiausiai pažeidžiamos Vėžių kūno vietos – krūtinės ir pilvo sritys. Šio ženklo globėjas – Mėnulis, planeta, turinti įtakos skrandžiui, virškinimo sistemai, kasai.

Gimę po Vėžio ženklu dažniau negu kiti žmonės gali skųstis skrandžio sutrikimais, gastritu, virškinimo sutrikimais. Stresuojantys Vėžiai išsigelbėjimo ieško maiste, ypač mėgsta saldumynus. Šio ženklo atstovai mėgsta sočiai pavalgyti, ir šis jų pomėgis dažnai lemia viršsvorį. Tačiau tai būtent stresas, emocijos, nerimas, visi patiriami rūpesčiai lemia Vėžių ligas. Daugumos jų padėtų išvengti higieniškas gyvenimo būdas, tinkamai parinkta dieta ir poilsis, padėsiantis nereaguoti į iškylančius rūpesčius pernelyg emocionaliai.

Jautriai Vėžių virškinimo sistemai būtina tinkamai parinkta dieta. Šio ženklo atstovai jaustųsi geriau, jei jiems pavyktų išvengti sunkiai virškinamo maisto ir alkoholio – tai padėtų sureguliuoti skrandžio, kepenų ir žarnyno veiklą. Rytais, prieš valgį, rekomenduojama išgerti stiklinę vandens – šis paprastas būdas padės atsikratyti toksinus, susikaupusius virškinimo ir šlapimo šalinimo sistemai. Jei kamuoja pilvo pūtimas, verta peržiūrėti savo dietą – tikėtina, jog joje per daug krakmolo ir cukraus, taip pat šviežių daržovių.

Vėžio ženklo atstovai pasižymi itin stipriu motinystės/tėvystės instinktu. Be to, tai namisėdos. Mėnulio įtaka šiems žmonėms pasireiškia...krūtinės išvaizda: šio ženklo moterys yra dažnai apdovanotos tobulos formos krūtimis, o jų oda šioje srityje – lygi ir švelni, tarsi aksominė. Vyrai-Vėžiai pasižymi itin simetrišku liemeniu.

Vėžių virškinimo sistema yra „nesuderinama“ su alkoholiniais gėrimais. Piktnaudžiavimas alkoholiu dažnai sukelia įvairiausias ligas. Vėžiai turėtų atkreipti dėmesį į šią problemą bei suvartojamo alkoholio kiekį sumažinti iki minimumo.

Vėžys – paslaptingiausias Zodiako ženklas. Tai lemia ir Mėnulis, globojantis šio ženklo atstovus. Jis užaštrina šių žmonių pojūčius bei apdovanoja juos itin turtingu dvasiniu pasauliu – dėl šių priežasčių šio ženklo atstovai kitiems dažnai atrodo keisti ir nesuprantami. Vėžiai gyvena vadovaudamiesi savais įstatymais, savomis, tik sau suprantamomis taisyklėmis. Tokie žmonės pasižymi giliu intelektu, tačiau jie lengvai pasiduoda kitų įtakai ir yra linkę perdėti.

Tai vienas silpniausių, mažiausiai gyvybingų Zodiako ženklų, šio ženklo atstovai yra ypatingai jautrūs išorinėms sąlygoms, nėra atsparūs ligoms.

Silpnosios vietos

Jautriausios, dažniausiai virusų puolamos Vėžių kūno vietos tai skrandis, organai, susiję su medžiagų apykaita, plaučių pleura (krūtinplėvė), gleivinės, krūtinė, pieno liaukos, limfa.

Galimos ligos

Žmonių, gimusių po Vėžio ženklu jautrumas turi didelę įtaką jų sveikatai. Jei jų gyvenimas yra ramus, stabilus, gerai sekasi jiems ir jų šeimos nariams – tokiais atvejais Vėžiai beveik neserga. Tačiau Vėžiams, kurių gyvenime netrūksta stresinių situacijų, gresia įvairios ligos. Jie gali susirgti skrandžio, žarnyno ligomis. Daug nemalonių pasekmių gali kilti dėl suprastėjusios medžiagų apykaitos. Ypatingais atvejais juos gali kamuoti vaisingumo sutrikimai (ar nevaisingumas), menstruacinio ciklo sutrikimai, nėščios moterys gali patirti persileidimą.

Vėžiams yra ypač pavojinga susirgti karštine ar maliarija. Taip pat šio ženklo atstovams gresia apopleksijos, be to, jie turėtų apsaugoti nuo galimų sužeidimų pilvo ir krūtinės sritis.

Prevencinės priemonės

Žmonės, gimę po Vėžio ženklu turėtų vengti rūpesčių, nerimo, baimės, visų neigiamų emocijų. Jiems nepatartina pernelyg apkrauti smegenis protine veikla. Vėžiai turėtų atminti, jog chaotiškas gyvenimo būdas turi neigiamos įtakos jų virškinimo organų veiklai. Tačiau pagrindinė šių žmonių taisyklė – saikingumas.

Savo kūną Vėžiai turėtų saugoti nuo šalčio, šio ženklo atstovams pavojinga peršalti. Tačiau jų sveikatą gerai veikia jūrinės kelionės.

Be to, Vėžiai turėtų atminti, jog jų vaizduotė yra jų priešas. Šie žmonės gana dažnai priskiria sau įvairiausias ligas ir susirgimus, net tuomet, kai jų organizmas yra visiškai sveikas ir nėra jokios priežasties įtarti ligą. Vėžiai turėtų vengti vaistų ir kitų medicininių priemonių, kurių nepagrįstas naudojimas gali sukelti realias sveikatos problemas.

Dieta

Vėžiai turėtų ypatingai kruopščiai ir atsargiai sudarinėti savo valgiaraštį. Jų dietoje neturėtų pritrūkti vitaminų B2, C, E. Gimę po Vėžio ženklu turėtų valgyti daug kiaušinių, pilno grūdo rugių, jogurto, šviežių vaisių ir daržovių (burokėlių, pipirnės, kopūstų, pomidorų, salotų), taip pat žuvų, austrių bei pieno ir sūrio. 

Šio ženklo atstovams patartina vengti krakmolo, cukraus, druskos, maisto produktų, sukeliančių fermentaciją ir rėmens ėdimą, taip pat aštrių prieskonių, krienų, pipirų. Jiems itin kenkia alus ir energetiniai gėrimai. Galima valgyti mėsą, tačiau ir ja piktnaudžiauti nepatartina. Kaip jau minėta, ryte, prieš valgį verta išgerti stiklinę vandens. Vandens patartina išgerti ir pusvalandį prieš miegą.

Vaistažolės

Plukė, juodalksnis, jazminas, agaras, balinis ajeras, šalavijas, liepžiedžiai, plautė, miškinė našlaitė.

Liūtas

Liūto ženklo atstovų  pažeidžiamiausios kūno vietos yra nugara, stuburas bei širdies sritis. Šio ženklo globėja – Saulė, veikianti kraujotakos sitemą ir užkrūčio liauką. Ši liauka gamina timoziną, biologiškai aktyvią medžiagą, reikalingą T limfocitų gamybai kaulų čiulpuose. T limfocitai organizme reguliuoja imunitetą, naikina užkrėstas ir vėžines ląsteles. Vaikystėje užkrūčio liauka atsako už tinkamą organizmo augimą.

Žmonės, gimę po Liūto ženklu, dažniau nei kiti patiria stuburo traumas, gali skųstis širdies problemomis. Širdis kenčia pirmiausiai, jei Liūtai patiria stresą. Šie žmonės turėtų pasirūpinti savo stuburu, ypač jį palaikančiais raumenimis. Tinka bet kokie tempimo pratimai, padedantys palaikyti gerą stuburo formą – tačiau vienas maloniausių ir efektyviausių užsiėmimų – plaukimas ir pratimai baseine.

Liūtai, besiskundžiantys stuburo iškreipimais ar skausmais šioje srityje, turėtų pasikonsultuoti su gydytoju-ortopedu ir išsirinkti sau tinkamą miegojimui skirtą čiužinį. Pakoreguoti eiseną padės ir atitinkami specialūs batai ar batų įdėklai (pėdų korektoriai). Be to, judėjimas gryname ore ir sportas padės išvengti širdies ir kraujagyslių ligų, taipogi gręsiančių Liūtams. Šio ženklo atstovai turėtų įprasti reguliariai tikrinti savo kraujo spaudimą bei cholesterolio lygį kraujyje. Iš šių žmonių valgiaraščio turėtų visiškai dingti druska.

Problemas su širdimi Liūtams dažniausiai lemia stresas ir emocinė įtampa. Todėl šio ženklo atstovai turėtų pasistengti surasti sau tinkamiausią reakcijos į stresą būdą, pasistengti atrasti streso įveikimo priemones. Apgalvotas veiksmų planas padės netikėtai užklupus stresinei situacijai – tokiu būdu Liūtų sveikata bus apsaugota nuo netikėtų smūgių. Į stresą kiekvienas reaguoja savaip – vieniems reikia išsirėkti, antriems – išsiverkti, treti pasirenka meditaciją. Svarbu pasistengti nekaupti savyje neigiamų minčių ir jausmų. Tokie negatyvios energijos klodai netruks surasti jūsų kūne silpniausią organą ir neigiamai paveikia jo darbą, taigi – ir jūsų sveikatą. Negatyvios emocijos, stresas yra ypač žalingi būtent Liūtų širdžiai.
Liūtai tai drąsūs, kupini vyriškumo, tačiau jausmingi ir atviri žmonės. Tvirto kūno sudėjimo, dažnai rūpinasi savo kūnu, mėgsta sportuoti (ir neretai nemažai pasiekia sporto srityje). Tai nenuilstantys optimistai, todėl serga retai, o susirgę – greitai taisosi.

Gimę vidurvasary ir saulės globojami Liūtai – itin gyvybingi. Tai neeiliniai lyderiai, gimę tam, kad valdytų, pasitikintys savimi, aistringi, tačiau savininkiški. Jausmai – šių žmonių varomoji jėga, o širdis – pagrindinis, svarbiausias organas. Tai itin stiprūs žmonės, pasiruošę veikti, tačiau gana naivūs, todėl dažnai leidžiasi suklaidinami. Pernelyg nesuka sau dėl to galvos – jų optimizmas nugali bet kokius sunkumus.

Silpnosios vietos

Silpniausias Liūtų organas – širdis. Dėl šios priežasties Liūtų širdies ir kraujagyslių sistema taip pat išlieka jautri. Be to, Liūtai dažnai turi bėdų su nugara (ypač viršutine nugaros dalimi), stuburu, šonkauliais. Pasitaiko bėdų su blužnimi ar diafragma. Silpnos yra ir Liūtų akys: moterims – kairioji, vyrams – dešinioji.

Galimos ligos

Pavojingiausios Liūtams – širdies ir kraujotakos sistemos ligos. Taip pat galimas sąmonės praradimas, krūtinplėvės ir pilvaplėvės ligos, osteochondrozė.
Moterys, gimusios po Liūto ženklu turėtų ypatingai saugoti galvą bei krūtinę. Visą gyvenimą Liūtai kenčia nuo įvairių stuburo ligų. Vyresniame amžiuje šiuos žmones dažnai kamuoja reumatas.

Gana dažnai šio ženklo atstovus kamuoja aukšta temperatūra ir su tuo susijusios ligos. Tačiau Liūtai – gyvybingi, jų organizmai – stiprūs ir ištvermingi, tad įveikti šiuos negalavimus gali pasitelkę vaistažoles.

Prevencinės priemonės

Svarbiausias Liūtų organas – širdis. Šių žmonių emocionalumo dėka jų širdis dažnai kenčia nuo įvairiausių ligų. Su širdimi yra susijusi kraujotakos sistema – ji taip pat yra jautri. Tad pagrindinis reikalavimas Liūtams – saikas visuose reikaluose. Ką bedarytų, Liūtai turi nepamiršti apie pusiausvyros išlaikymą.

Liūtai turėtų pasistengti ramiai reaguoti į aplinką, nesiginčyti pernelyg aršiai, vengti emocinių įtampų, galinčių pakenkti jų širdžiai. Pasidavimas žalingiems įpročiams taip pat nepriduoda sveikatos. Liūtai turėtų rūpintis savo kraujo „švarumu“ ir pusiausvyros visoje psichofizinėje sistemoje palaikymu.

Dieta

Liūtai turėtų ypatingai rūpintis tuo, ką valgo – patartina rinktis tik pilnaverčius produktus, sveiką ekologišką maistą. Geriausiai šiems žmonėms tinka maistas ir gėrimai, valantys kraują, gaminantys eritrocitus (raudonuosius kraujo kūnelius) bei stiprinantys širdį. Liūtų dietoje neturėtų pritrūkti vitaminų B ir C, taip pat fosforo.

Patariama valgyti daug pilno grūdo produktų (ypač kviečių ir rugių), ryžių, migdolų, graikinių riešutų, saulėgrąžų, kokoso riešutų, vaisių: figų, citrinų, obuolių, persikų, slyvų, kriaušių, apelsinų, datulių ir razinų; daržovių: burokėlių, šparagų, romaninių salotų, špinatų. Liūtams sveika valgyti ir jūrų gerybės, kiaušinių trynius, mėsą: jautieną, veršieną, vištieną, kepenėles, be to – nenugriebtą pieną ir jogurtus. Šio ženklo žmonės turėtų vengti riebaus maisto ir saldumynų.

Valgyti Liūtai turėtų tam tikromis, nustatytomis valandomis, griežtai laikantis grafiko. Tie, kuriems iš tikrųjų rūpi jų sveikata ir ilgaamžiškumas, turėtų pamąstyti apie tapimą vegetarais.

Vaistažolės

Ramunėlės, obelys, saulėgrąžos, vaistinė ožragė, aguonos, rugiagėlės, putinai, jonažolė, chrizantemos, medetkos, vynmedis, erškėtrožės, šafranas, gudobelės žiedai, melisa, raudonėlis.

Mergelė

Mergelės ženklo atstovų negalavimų priežastimi dažnai tampa nervinė sistema, žarnynas bei virškinimo sistema. Šio ženklo globėjas – Merkurijus, planeta, veikianti smegenis, centrinę nervų sistemą bei kvėpavimo takus.

Žmonės, gimę po Mergelės ženklu, dažniau negu kiti skundžiasi nerviniais bei galvos skausmais, skrandžio ir dvylikapirštės žarnos opomis, turi problemų su tulžies pūsle, viduriavimu ar vidurių užkietėjimu, taip pat serga dirgliosios žarnos sindromu.

Stresas Mergelių organizme atsiliepia visų pirma virškinimo sistemai, ypač neigiamai paveikiamas žarnyno funkcionavimas. Tam, kad žarnynas sklandžiai veiktų, reikėtų įtraukti į savo dietą maisto produktus, turinčius ląstelienos bei pradėti mankštintis ar sportuoti. Tinkamiausi Mergelėms yra pratimai, kurių dėka lavinami pilvo raumenys, pavyzdžiui, lanko sukimas. Tinkamai išlavinti pilvo raumenys padeda sklandžiai veikti visam žarnynui.

Mergelių sveikata rūpinasi Merkurijus. Ši planeta itin stipriai veikia smegenis ir nervų sistemą, todėl Mergelės žymiai dažniau negu kitų ženklų atstovai būna hipochondriški. Kūnas ir protas yra tampriai susiję tarpusavy, pasąmonėje vykstantys procesai veikia vidinius organus. Nemažai signalų apie ligą, kuriuos siunčia mūsų kūnai yra psichosomatinio pobūdžio – gimę smegenyse. Mergelės ženklo atstovams ypatingai svarbus yra pozityvus, optimistinis nusistatymas. Kiekviename spuogelyje ieškoti rimtos ligos tikrai neapsimoka – kuo mažiau galvosite apie ligas, tuo rečiau sirgsite. O tos Mergelės, kurių toks patarimas netenkina, turėtų tiesiog reguliariai tikrintis savo sveikatą. Tokiu atveju galite tikėtis, jog prižiūrintis gydytojas laiku pastebės visas galimas ligas. Bet kokiu atveju, kentėti ir galvoti apie galimas ligas nėra sveika – nuo to galima ir susirgti...

Mergelės ženklo atstovai tai realistai, perfekcionistai, darboholikai, mėgstantys idealią tvarką ir viską kruopščiai planuojantys. Tai smulkmeniški, pedantiški ir itin smalsūs žmonės. Vaikystėje gana nemažai serga arba kenčia nuo įvairių nelaimingų atsitikimų. Mergelė tai protinis, žemės ženklas – nuo jų smegenų būklės, minčių, bendros būsenos priklauso ir viso kūno sveikata.

Silpnosios vietos

Jautrios vietos Mergelių kūne tai: virškinamasis traktas, saulės rezginio sritis, skrandžio prievartis, dvylikapirštė žarna, apendiksas, kasa, blužnis, kepenys, tulžies pūslė, vegetatyvinė nervų sistema, pilvaplėvė.

Galimos ligos

Mergelės – aktyvios, nuolat skubančios, dažnai nesirūpinančios tuo, ką tenka valgyti. Dažnos jų ligos yra susijusios su elementų ir mikroelementų trūkumu – tai netinkamos mitybos pasekmė.

Mergelės kenčia nuo nervų sistemos, storosios žarnos ligų, skrandžio veiklos sutrikimų, pilvaplėvės, blužnies ir kepenų uždegimų. Pasitaiko kalbos centro veiklos sutrikimai (retkarčiais prarandama kalbos dovana). Mergelės yra linkusios į neuralgiją ir neurasteniją, medžiagų apykaitos sutrikimus, serga odos ligomis.
Mergelės itin jautriai reaguoja į atmosferinius pokyčius. Dažnai būna apsėsti įvairių manijų ar fobijų. Šio ženklo atstovus gali kamuoti atminties praradimai, epilepsija, regėjimo praradimas. Jautrios Mergelės dažnai turi nemažai žalingų įpročių.

Prevencinės priemonės

Mergelės turėtų visų pirma gydytis natūraliomis priemonėmis, žolių preparatais. Jų organizmas blogai toleruoja sintetinius vaistus.

Tai nėra blogai, netgi priešingai – tokiu būdu hipochondriškos Mergelės apsaugo pačios save nuo piktnaudžiavimo vaistais ar narkotinėmis medžiagomis. Mergelės vertina paprastą, ramų, kuklų gyvenimą – tai taip pat jų apsauga nuo galimo streso. Rūpesčiai, nerimas, baimė ir kiti emociniai smūgiai yra šio ženklo atstovams itin žalingi – jie alina organizmą, naikina jų imunitetą, atsparumą ligoms. Bet koks stresas darbe ar versle neigiamai atsiliepia jautriųjų, pergyventi linkusių Mergelių sveikatai. Ir atvirkščiai, kai šiems žmonėms sekasi, jie tiesiog trykšta sveikata. Šio ženklo atstovai turėtų išmokti neimti visko giliai į širdį, pasistengti į visą savo veiklą pažvelgti iš šalies.

Dieta

Mergelės turėtų labiau rūpintis tuo, ką ir kada valgo. Tinkamai parinkti produktai garantuos šiems žmonėms sveikatą ir energiją. Mergelių dietoje neturėtų pritrūkti vitaminų B, C ir E. Tinkamiausi produktai tai pienas, varškė, jogurtai, kiaušiniai, vaisiai ir daržovės, ypač cikorijos, romaninės salotos, apelsinai, bananai, citrinos, melionai, obuoliai, kriaušės, papajos. Taip pat grūdų produktai – kvietinė ir pilno grūdo duona, kviečių gemalų aliejus, avižos, rudieji ryžiai bei migdolai. Mėsa – liesa jautiena ir ėriena. Patartina vengti karštų, aštrių ar itin išraiškingo skonio, sušildančių valgių ir produktų. Nepatartina valgyti daug kepto maisto, padažų. Apriboti šokolado suvartojimą, o cukrų geriau pakeisti medumi. Valgyti Mergelės turėtų reguliariai, visiškoje ramybėje, lėtai sukramtant kiekvieną kąsnelį. Esant bėdoms su skrandžiu padės žolelių arbatos.

Vaistažolės

Valerijonai, lazdynai, erškėtuogės, peletrūnai, varpučiai, vaistinis isopas, čiužutės, dagys, juoduogis šeivamedis, vanilė, levandos, dilgelės, čiobreliai, bazilikai.

Svarstyklės

Svarstyklių ženklo sveikatos įtakoje išlieka nugaros apačia, sėdmenys, inkstai. Šio ženklo globėja – Venera, planeta, veikianti gerklę, inkstus, juosmenį, lytinę ir šlapimo šalinimo sistemas, prieskydines liaukas.

Gimę po Svarstyklių ženklu dažniau negu kitų Zodiako ženklų atstovai skundžiasi nugaros skausmais, disko išvaržomis, inkstų skausmais ir jų ligomis, taip pat šlapimtakių ligomis. Stresas jų kūnuose nusėda nugaroje, juosmeninėje stuburo dalyje.

Šių žmonių šlapimo šalinimo sistema, ypač inkstai – labai jautri infekcijoms. Svarstyklių ženklo atstovai turėtų į tai atkreipti dėmesį ir pasistengti sumažinti šių ligų pavojų. Žinoma, kartais tai neįmanoma, tačiau atsarga gėdos nedaro – o šlapimtakių infekcijos yra itin nemalonios.

Žiemos metu Svarstyklių ženklo atstovams patartina saugoti liemens/juosmens sritį nuo peršalimo ar perpūtimo – tokiu būdu apsisaugosite ne tik nuo inkstų ligų, bet ir išvengsite skausmų nugaros srityje. Išsaugoti nugaros (ypač apatinės jos dalies) lankstumą padės gera ir patogi kėdė sėdimam darbui. Tokia kėdė užtikrins tinkamą sėdėseną. Svarstyklių ženklo atstovai, daug laiko praleidžiantys sėdėdami darbe ar už automobilio vairo, turėtų laisvalaikiu pasirūpinti savo stuburu (ypač jo apatine dalimi) – tinkamiausi šiam tikslui yra nugaros tvirtino pratimai.

Žmonės, gimę po Svarstyklių ženklu iš prigimties didelę reikšmę teikia harmonijai. Būtent pusiausvyra tai raktas į gerą šių žmonių sveikatą – jie neturėtų persidirbti, per daug valgyti ar gerti. Tai padės išsaugoti gerą nuotaiką, sveikatą ir gražias kūno formas. Šio ženklo globėja, Venera, apdovanoja šiuos žmones gražia nugara bei sėdmenimis.

Svarstyklės – subtilus, protinis ženklas. Šio ženklo atstovai išsiskiria taikingumu, vengia barnių ir prieštaravimų, stengiasi spręsti iškylančias problemas, ieško kompromiso. Tai sąžiningi, nuoširdūs, draugiški, malonūs žmonės. Jų pagrindinis siekis – išorinio ir vidinio pasaulio harmonija. Svarstyklės iš prigimties silpni žmonės, vengiantis fizinio darbo ar pratimų.

Silpnosios vietos

Jautriausios vietos Svarstyklių kūne tai kirkšnių sritis, šlapimo pūslė, inkstai, šlaunys, oda, kraujotakos sistema. Moterims – gimda.

Galimos ligos

Žmonės, gimę po Svarstyklių ženklu dažniausiai serga šlapimo pūslės ir inkstų ligomis, uždegimais, pasireiškiančiais dažniausiai staigiu skausmu apatinėje nugaros dalyje. Negydomi šie negalavimai gali virsti rimta ir itin skausminga liga.

Svarstyklių ženklo atstovai taip pat serga skrandžio ligomis, vyresniame amžiuje – diabetu. Dažnai skundžiasi galvos skausmais, gali turėti bėdų su limfa ir užkrūčio liaukomis. Lengvai persišaldo, persišaldymams ypač jautrus yra šių žmonių juosmuo.

Dažnai turi bėdų su medžiagų apykaita. Lengvai užsikrečia šiltine, ypač vidurių. Taip pat pasitaiko bėdų su svorio reguliavimu, akių skausmai.

Prevencinės priemonės

Žmonių, gimusių po Svarstyklių ženklu sveikatą įtakoja harmoninga aplinka, draugiški santykiai su aplinkiniais. Išsaugoti sveikatą ir gerą kūno formą padeda grynas, švarus oras, pastovūs, tačiau ne pernelyg sudėtingi fiziniai pratimai, dvasinė pusiausvyra.

Moterys, gimusios po Svarstyklių ženklu turėtų atsargiai elgtis su įvairiomis (ypač – dekoratyvinės) kosmetikos priemonėmis – jų veido oda yra švelni ir itin jautri. Itin svarbu šio ženklo atstovams atkreipti dėmesį į jų geriamą vandenį – šie žmonės itin lengvai užsikrečia vidurių šiltine.

Silpniausia šių žmonių kūno vieta – juosmuo, itin jautrus temperatūros pokyčiams, todėl Svarstyklėms patartina žiemą rengtis atitinkamai šiltai, pasistengti neperšalti.

Dieta

Subalansuota dieta taip pat padės Svarstyklėms išsaugoti gerą sveikatą bei savijautą. Svarstyklių ženklo atstovų dietoje neturėtų pritrūkti vitaminų C, E. Rekomenduojami produktai šio ženklo atstovams: pienas, neriebi varškė, jogurtas, pilno grūdo duona, jūrų gėrybės, kepta žuvis, lengvai virškinami augaliniai produktai, kurių sudėtyje mažai cukraus (daržovės šviežios, nevirtos arba trumpai virtos) – braškės, obuoliai, razinos, migdolai, šparagai, žirneliai, kukurūzai, morkos, špinatai, burokėliai, ridikai, pomidorai, kviečiai, rudieji ryžiai, avižų košė. Karts nuo karto (nepadauginant) galimi kiaušiniai, jautiena bei kiauliena. Svarstyklės turėtų vengti cukraus ir riebaus maisto, taip pat valgių, padidinančių rūgštingumą, alkoholio bei gazuotų gėrimų. Jiems taip pat kenkia krakmolo perteklius, saldikliai. Rekomenduojamas gėrimas – šaltas, švarus, nevirintas vanduo, kurį geriausia gerti tik atsikėlus bei pusvalandį prieš miegą.

Vaistažolės

Melisa, lelijos, vynmedis, pelėžirniai, šeivamedis, alksnis, liepa, kryklė, slyvų žiedai, avietės, vaistinė svilarožė, žibuoklės, dedešvos, čiobreliai, našlaitės, dirvuolė, notera, kraujažolė, verbena.

Skorpionas

Skorpionams daugiausiai sveikatos rūpesčių sukelia lytiniai organai. Šio ženklo globėjas – Plutonas, planeta, veikianti kūno regeneraciją, erogenines zonas, seksualumą bei vaisingumą.

Skorpiono ženklo atstovai dažniau negu kiti žmonės gali skųstis šlapimo šalinimo sistemos infekcijomis, lytinių organų ligomis ir sutrikimais, lytiniu keliu plintančiomis ligomis. Neigiamos emocijos – pagrindinis šių žmonių ligų šaltinis. Tam, kad išsaugotų fizinę ir psichinę sveikatą, Skorpionams būtina gyventi sveiką, pilnaverti seksualinį gyvenimą.

Šio ženklo atstovai garsėja savo energingumu ir išradingumu seksualinių santykių srityje. Lytiniai organai žmogaus kūne tai jėgos, galinčios suteikti gyvybę, simbolis. Susijęs su šia sritimi nepasitenkinimas sukelia neigiamas emocijas, galinčias atsiliepti Skorpionų sveikatai.

Saugus, higienos normų paisantis seksas – labai svarbus Skorpionams. Šio ženklo atstovai turėtų visuomet prisiminti, jog prezervatyvas saugo ne tik nuo nepageidaujamo nėštumo, bet ir nuo lytiniu keliu perduodamų ligų. Rūpindamiesi savo asmenine higiena, ypatingą dėmesį Skorpionai turėtų atkreipti į išorinių lytinių organų švarą. Patogūs apatiniai drabužiai – sveikos odos (ypač išorinių lytinių organų srityje) garantas. Esant iššutimams ar nutrynimams padės kosmetinis talkas ar pudra kūdikiams. Drėgmė kirkšnių odos raukšlėse gali lemti grybelines ligas. Skorpionai, tiek vyrai, tiek moterys, turėtų nepamiršti rūpintis intymiąja higiena.

Skorpionų emocionalumas stipriai veikia jų fizinę sveikatą. Todėl šio ženklo atstovai turėtų pasistengti bent dalį laiko skirti vien sau, savo poilsiui, nusiraminimui, susikaupusių emocijų permąstymui. Šį ženklą globojanti Plutono planeta turi įtakos organizmo ląstelių atsikūrimui bei žmogaus vaisingumui. Skorpionai visuomet žavi kažkuo sunkiai apčiuopiamu ar įvardijamu – kartais tai yra jų jaunatviškumas, kartais – branda.

Stresas atsiliepia visų pirma Skorpionų seksualumui ir jų seksualiniam elgesiui – stresą išgyvenantys Skorpionai gali pasinerti į linksmybes arba atvirkščiai, visiškai atsisakyti lytinių santykių.

Skorpionas – gyvybingumo ženklas. Žmonės, gimę po šiuo ženklu – intriguojantys ir paslaptingi, kupini energijos, impulsyvūs, dažnai – dirglūs ir piktybiški. Šie žmonės dažnai pataikauja savo užgaidoms, valgydami, gerdami ar mylėdamiesi nejaučia saiko. Daugumos šiuos žmones kamuojančių ligų galima būtų išvengti, jei Skorpionai pasistengtų kontroliuoti savo veiksmus.

Silpnosios vietos

Jautriausios Skorpionų kūno vietos – apatinė pilvo dalis, kirkšnių sritis, lytiniai organai, virškinimo sistema, šlapimo pūslė ir inkstų geldelės, tulžies pūslė, venos.
Skorpionai lengvai pasiduoda įvairioms infekcijoms, todėl gali tapti epidemijų aukomis.

Galimos ligos

Skorpiono ženklo įtaka pasireiškia šalinimo sistemai, lytiniams organams. Gali lemti širdies, gerklės, nosies, burnos ertmės, stemplės ar gerklų, taip pat lytinių organų ligas. Šiems žmonėms dažnai susiformuoja akmenys tulžies pūslėje. Skorpionai dažnai serga ligomis, pasireiškiančiomis dideliu karščiavimu, uždegiminiais procesais, infekcijomis – raudonuke, hepatitu, dizenterija. Taip pat šie žmonės kenčia nuo opų, hemorojaus, vėžio. Vyrams dažnai gresia impotencija. Galimi paralyžiai.
Skorpionai turėtų ypatingai saugoti nuo sužeidimų galvą ir veidą. Nepaisant visų aukščiau išvardintų galimų ligų, šie žmonės serga retai. Liga užpuola juos staiga, pirmieji jos požymiai – padidėjusi kūno temperatūra.

Prevencinės priemonės

Šio ženklo atstovai itin lengvai pasiduoda įvairioms infekcijoms. Esant epideminei situacijai, Skorpionai turėtų ypač kruopščiai pasirūpinti savo kūno švara, asmenine higiena.
Nuo virškinimo sistemos ligų padės apsisaugoti ir itin paprastos priemonės, pavyzdžiui, švaraus, šalto vandens gėrimas.
Skorpionai turėtų vengti neigiamų emocijų, susijaudinimo.

Dieta

Sveikas, subalansuotas maistas – itin svarbus Skorpionams. Jis suteikia jėgų, priduoda optimizmo. Skorpionų dietoje neturėtų pritrūkti geležies, kalcio, vitaminų B, C ir E. Rekomenduojami maisto produktai: šparagai, svogūnai, špinatai, kopūstai ir žiediniai kopūstai, ridikėliai, pasternokai, pipirnė, pomidorai, figos, džiovintos slyvos, vyšnios, kokoso riešutai, kepenėlės; taip pat produktai, kurių sudėtyje yra kalcio - varškė, pienas, jogurtas, sūriai. Proteinų šaltinis – žuvys ir jūrų gėrybės, salotos, burokėliai, briuseliniai kopūstai, artišokai, lęšiai, kviečių daigai, migdolai, graikiniai riešutai, citrusiniai vaisiai, mėlynės, obuoliai, bananai bei ananasai.

Skorpiono ženklo atstovai turėtų apriboti mėsos, kiaušinių, taip pat žuvies produktus, vengti riebaus maisto, fermentuotų, alkoholinių, gazuotų ar energetinių gėrimų. Šie žmonės turėtų valgyti mažomis porcijomis, ypač vakarienė turėtų būti kukli ir lengvai virškinama. Rekomenduojama gerti šaltinių vandenį.

Vaistažolės

Česnakai, bazilikai, gelsvė, ąžuolas, šantra, dilgėlė, kadagiai, kiparisai, maumedžiai, apyniai, dagys, pušis.

Šaulys

Šaulių pažeidžiamiausios vietos yra kepenys, klubai bei šlaunys. Šio ženklo globėjas – Jupiteris, planeta, veikianti kepenis bei hipofizę.

Žmonės, gimę po Šaulio ženklu dažniau negu kiti skundžiasi nudegimais bei kepenų ligomis. Ypač atsargiai šie asmenys turėtų vartoti alkoholinius gėrimus. Apsinuodiję alkoholiu, gali stipriai pakenkti savo kepenimis. Šio ženklo atstovams patartina laikytis specialios, kepenis tausojančios dietos – kepenys jums padėkos, jei atsisakysite sunkiai virškinamo, kepto ar riebaus maisto.

Jupiterio globojami Šauliai – itin judrūs žmonės, nuolat judantys, mėgstantys sportuoti. Kiekviena naujai išbandyta sporto rūšis ar fizinio aktyvumo būdas suteikia jiems jėgų ir, žinoma, sveikatos. Dauguma Šaulių gali pasigirti grakščiomis kojomis. Gyvena ilgai.

Šio ženklo globėjas, Jupiteris, valdo žmonių hipofizę. Ši liauka išskiria daugybę įvairiausių hormonų – pavyzdžiui, augimo hormoną, taip pat hormonus, kontroliuojančius skydliaukės ar lytinių organų veiklą. Šauliai tai optimistai, retai sergantys, greitai sveikstantys ir atgaunantys jėgas po ligos. Jų judrumas užtikrina šių žmonių fizinę ir protinę sveikatą iki žilos senatvės.
Šauliai turi aiškiai užsibrėžtus gyvenimo tikslus. Nepriklausomi, savarankiški, nenoriai paklusta nustatytoms taisyklėms. Niekuomet nepasiduoda be kovos. Šauliai gerai jaučiasi žmonių draugijoje – jie komunikabilūs, geranoriški, teisingi.

Silpnosios vietos

Judrieji Šauliai dažnai kenčia nuo šlaunų, klubų sąnarių, sausgyslių, nugaros raumenų, raiščių traumų. Jų nervų sistema taipogi gali būti jautri.

Galimos ligos

Aktyviesiems Šauliams dažnai gresia įvairios sportinės traumos – sužeidimai, traumos (ypač šlaunų srityje), sausgyslių ir raiščių patempimai ar plyšimai, klubų išnirimai. Dažnai pasitaiko nervų šaknelių uždegimas, reumatas, podagra. Gali pasitaikyti viršutinių kvėpavimo takų ligos, susirgimai, susiję su krauju, tulžies pūsle bei medžiagų apykaita. Šaulius dažnai kamuoja astma, angina, aukšta temperatūra, išbėrimai ir kitos odos ligos. Moterys gali būti nevaisingos.

Prevencinės priemonės

Šaulių sveikatą padės palaikyti sportas, fiziniai pratimai bei bet kokia kita veikla gryname ore – pavyzdžiui, jodinėjimas, važiavimas dviračiu. Tačiau Šauliai neturėtų persistengti, pernelyg nuvarginti savo kūno – pasyvus poilsis taip pat yra svarbus bei naudingas.

Šio ženklo atstovai turėtų atminti, jog kiekvienas veiksmas, kiekviena veikla neturėtų trikdyti jų vidinės pusiausvyros. Šauliai viską turėtų daryti saikingai –per didelis aktyvumas bet kurioje veiklos srityje baigiasi skubėjimu, neapgalvotais veiksmais, nepamatuotais sprendimais, gyvybinės energijos eikvojimu – tad tikrai nepriduoda sveikatos, o alina visą žmogaus organizmą. Tad visus darbus derėtų atlikti ramiai, neskubant, nepersistengiant, pamatuotai.

Tačiau tai nereiškia, kad Šauliai iš vis neturėtų judėti. Priešingai, apgalvotas judėjimas tai šio ženklo atstovų sveikatos garantas. Ypač rekomenduojami fiziniai/gimnastikos pratimai, ilgi pasivaikščiojimai ir žygiai pėsčiomis – jie suteiks kūnui daugiau jėgų nei bet kokios medikamentinės priemonės ar maisto papildai.

Aktyvūs Šauliai turėtų atminti, jog žygiuose ir kelionėse gali jų laukti nemažai nemalonių netikėtumų – traumų ar susirgimų, katastrofų, sužeidimų, įkandimų.

Dieta

Tinkama dieta turėtų būti svarbi kiekvienam šio ženklo atstovui. Judrūs Šauliai su maistu turėtų gauti reikiamą kiekį vitaminų A, B, C bei PP. Tinkamiausias maistas šio ženklo žmonėms – toks, kurio dėka atstatomos nervų ir ląstelės, valomas kraujas. Šauliai turėtų valgyti daug citrusinių vaisių – apelsinų, citrinų, ypač greipfrutų, uogas – braškes, avietes, taip pat figas, džiovintas slyvas, kriaušes, obuolius, vyšnias, iš daržovių – pomidorus, svogūnus, česnaką, žaliuosius pipirus, bulves, briuselinius kopūstus, burokėlius, šparagus. Rekomenduojama valgyti paukštiena bei žuvis – jose daug proteinų; taip pat neriebų pieną, jogurtus, ruduosius ryžius, kviečius, pilno grudo dribsnius. Šauliams patartina vengti riebalų, krakmolingų produktų, sunkiai virškinamų padažų, alkoholio, sviesto bei saldumynų – ypač šokolado bei plaktos grietinėlės. Nerekomenduojami bet kokie produktai, turintys narkotinį poveikį. Galima valgyti mėsą ir jos produktus, tačiau nedideliais kiekiais. Rekomenduojama gerti daug mineralinio vandens bei vaisinių sulčių.

Šauliai turėtų atminti, kad jų pietūs turėtų būti sotūs, o vakarienę rekomenduojama suvalgyti 3-4 valandas prieš miegą. Po jos nepakenk trumpas pasivaikščiojimas gryname ore.

Vaistažolės

Linai, dirvuolė, notera, baltasis gluosnis, levandos, avietės, muskusas, paparčiai, taukė, žąsinė sidabražolė, pelėžirniai, prožirnis, vanilė.

Ožiaragis

Ožiaragio ženklo atstovams daugiausiai rūpesčių kyla dėl  kaulų, sąnarių, kelių. Šio ženklo globėjas – Saturnas, planeta, veikianti tulžies pūslę, blužnį, odą bei dantis. Ožiaragiai dažniau negu kitų ženklų atstovai serga reumatu, turi ortopedinių ar ortodontinių problemų, skundžiasi sąnarių skausmais.

Kaulų ligų prevencijai ir profilaktikai Ožiaragiai turėtų pakankamai sportuoti bei taikyti kalcio turtingą dietą. Kalcis bei vitaminas D, gaunami su maistu, saugo kaulus nuo nukalcinimo (dekalcifikacijos). Daug dėmesio Ožiaragiai turėtų skirti dantų ir burnos ertmės priežiūrai – jų dantys yra gana silpni, juos dažnai pažeidžia kariesas. Ožiaragiai turėtų ne tik kruopščiai valytis dantis, bet ir skalauti burną tam skirtomis priemonėmis, valytis tarpdančius siūlu.

Dar viena silpna Ožiaragių kūno vieta – keliai. Skausmą šioje srityje padės numalšinti šildantys tepalai, esant reikalui – taip pat ir elastinis tvarstis. Sužalojimai, lūžiai, išnirimai šio ženklo žmones tiesiog persekioja, tad Ožiaragiai turėtų atsargiai rinktis sporto šakas ir fizinius pratimus.

Žmonės, gimę po Ožiaragio ženklu – atkaklūs, darbštūs, atsargūs ir gana kandūs, nepatiklūs, dažnai nuvertinantys aplinkinius žmones ar pykstantys ant jų be jokios priežasties. Ambicingi, disciplinuoti, santūrūs – greitai ir veiksmingai siekia užsibrėžtų tikslų. Rūpinasi savo išvaizda. Deja, šio ženklo žmonų sveikata yra viena silpniausių tarp kitų Zodiako ženklų atstovų. Vaikystėje gana lengvai peršąla, tačiau vėliau iš to išauga ir serga gana retai. Deja, susirgę, ilgai kapanojasi iš ligos.

Silpnosios vietos

Silpniausios vietos Ožiaragių organizme tai kelio sąnarys, kaulai, skeletas, raiščiai, sausgyslės, virškinimo sistema, kepenys, tulžies pūslė, blužnis, kasa, oda ir dantys.

Galimos ligos

Ožiaragiai dažniausiai serga virškinamojo trakto, kraujotakos sistemos, šlapimtakių ligomis, reumatu, podagra, odos ligomis. Dažnai peršąla. Galimos įvairios traumos – kaulų lūžiai ar išnarinimai. Ypač dažni yra kelio sąnario uždegimai. Šio ženklo atstovai dažnai skundžiasi įvairiomis psichologinėmis problemomis – juos dažnai puola depresija, melancholija ar kitos liguistos emocinės būsenos – neviltis, kartėlis. Taip pat juos dažnai kamuoja akmenys tulžies ar šlapimo pūslėje.

Prevencijos priemonės

Žmonės, gimę po Ožiaragio ženklu, turėtų vengti žemų temperatūrų, saugoti savo kūną nuo šalčio ir peršalimų. Šio ženklo atstovams dažnai gresia vidurių užkietėjimas, įvairios žarnyno ligos, tad karts nuo karto jie gali vartoti lengvus vidurius laisvinančius preparatus. Šio ženklo atstovai neturėtų pamiršti apie sportą, fizinius pratimus, būtinus geros kūno formos ir sveikatos palaikymui. Ožiaragiams svarbi jų išvaizda, tačiau jie turėtų atminti, jog jų naudojama kosmetika gali ir pakenkti, tad šio ženklo atstovams primygtinai rekomenduojame rinktis tik žinomų gamintojų priemones. Sergantys Ožiaragiai turėtų prisiminti apie mikroelementus, ypač magnį ir kalcį, jų dažniausiai trūksta sergančiam organizmui. Pasipildę šių mikroelementų atsargas kūne, Ožiaragiai sustiprės bei išvengs rimtesnių infekcijų.

Dieta

Asmenys, gimę po Ožiaragio ženklu, turėtų vartoti maistą bei gėrimus, gerinančius kraujo apytaką, gaminančius eritrocitus (raudonuosius kraujo kūnelius). Jų dietoje neturėtų pritrūkti kalcio, bei vitaminų A, C ir D. Patartina valgyti daug šviežių (geriausiai – termiškai neapdorotų) daržovių bei vaisių – apelsinų, citrinų, figų, salierų, špinatų, brokolių, kukurūzų, salotų, žirnelių, taip pat bulvių, graikinių riešutų, migdolų, kviečių grūdų produktų, rudųjų ryžių, pilno grūdo duonos, taip pat produktų, kuriuose gausu kalcio – sūrio, pasukų, jogurto, taip pat kiaušinių ir žuvies. Galima vartoti šildančius bei organizmą stimuliuojančius gėrimus, tačiau nepatartina jais piktnaudžiauti. Silpnos sveikatos Ožiaragiams nepatartina valgyti mėsos. Šio ženklo žmonės turėtų vengti aštraus maisto, alkoholio, šokolado bei cukraus apskritai. Virškinimo sistemos veiklą stabilizuoti padės čiobrelių arbata ir dideli kiekiai vandens.
Pagrindinė taisyklė, kurią Ožiaragiai turėtų įsisavinti – nepersivalgyti, nes šio ženklo žmonėms dažnai gresia nutukimas. Antra taisyklė – maistas turi būti vartojamas reguliariai, venkite prisivalgyti nakčiai ar valgyti tik kartą per parą. Be to, Ožiaragiai turėtų stengtis įvairinti savo meniu – jiems būdingas „užsiciklinimas“ ties vienu maisto produktu ar mėgstamiausiu valgiu.

Vaistažolės

Juodauogis šeivamedis, gebenė, kalendra, trikertė žvaginė, drebulė, bijūnas, cikorijos, svarainiai, čiobreliai, sinavadas, miškinė dedešva, kanapės, šalavijas, ąžuolas, mėlynė, trispalvė našlaitė, vaistinė taukė, arnika.

Vandenis

Vandeniai dažnai kenčia nuo kraujotakos sistemos sutrikimų, taip pat kulkšnies traumų. Šio ženklo globėjas – Uranas, planeta, veikianti nervų sistemą bei kankorėžinę liauką.

Žmonės, gimę po Vandenio ženklu, dažniau nei kitų ženklų atstovai gali skųstis kulkšnių patempimais ir kitomis traumomis, venų išsiplėtimu. Tai žmonės, kurie mieliau renkasi knygos skaitymą nei fizinius pratimus, protą jie vertina labiau už fizinę jėgą. Jautriausios šių žmonių kūno vietos tai kulkšnys ir kinkos, todėl šių žmonių vaistinėlėje turėtų visuomet būti elastinio tvarsčio – jis padės atsitikus nelaimei.

Vandeniai, turintys bėdų su venų išsiplėtimu bei kraujotaka turėtų pasirodyti gydytojui – šis nustatys, ar jų negalavimai yra paveldėti, ar nulemti netinkamų mitybos įpročių, viršsvorio. Turėdami laisvą minutę, Vandeniai turėtų užsikelti kojas ant kedės – tai padės pagerinti kraujo apytaką. Venų išsiplėtimas gali atsirasti ir dėl netinkamos sėdėsenos – užsikėlus koją ant kojos, sėdint pasikišus koją; taip pat ir nuo ilgo stovėjimo nekeičiant kūno padėties. Moterys, kenčiančios nuo venų išsiplėtimo, tačiau negalinčios išvengti ilgo stovėjimo, gali išbandyti specialias gydomąsias pėdkelnes, suspaudžiančios kojas ir „masažuojančios“ jas. Esant mėšlungiams, visų pirma derėtų nustatyti jų priežastį. Padėti gali paprasti raumenų masažai, tempimai bei dieta, kurioje gausu magnio ir kalio (riešutai, kakava, bananai, bulvės).

Uranas, globojantis Vandenius, veikia kankorėžinės liaukos veiklą. Tai liauka, esanti giliai smegenyse. Tyrimai rodo, kad pagrindinė jos funkcija – lytinių organų veiklos reguliavimas. Naktį (tamsoje ir tyloje) ši liauka išskiria melatoniną ir serotoniną – ši paskutinė medžiaga atsako už organizmo paros ritmą.

Vandenis tai gyvybingumo, proto ženklas. Asmenys, gimę po šiuo ženklu – itin jautrūs ir švelnūs žmonės, silpnų nervų, turtingos psichikos. Tai optimistai, idealistai, ištikimi savo idealams, originalūs ir kūrybingi. Darbštūs, tačiau darbe nepervargsta. Nemėgsta primestos disciplinos, vertina laisvę ir nepriklausomybę. Gali būti sunkiai prognozuojami, impulsyvūs, gali pulti į kraštutinumus – ir tai, deja, dažnai atsiliepia jų sveikatai.

Silpnosios vietos

Silpniausios bei jautriausios vietos Vandenių organizme tai blauzdos, čiurnos, kojų pirštų sąnariai, antkaulis, sausgyslės,  kraujas ir širdis. Labiausiai pažeidžiamos yra smegenėlės bei nervų sistema.

Galimos ligos

Vandeniai nėra itin ligoti, tačiau jų nervų sistema yra labai jautri, tad jie dažnai serga nervinio pobūdžio ligomis – šiuos žmones gali kamuoti nerimas, neurozės. Šios ligos dažnai neigiamai paveikia jų kepenų veiklą. Gimę po Vandenio ženklu turėtų ypatingai rūpintis savo rega ir regėjimo organais – akys tai taip pat vienas jautriausių organų Vandenio kūne. Galimos įvairios traumos, sužeidimai. Vandenius gali kamuoti virškinimo trakto ar kraujotakos ligos. Dažnam Vandeniui gresia venų išsiplėtimas. Be to, šie žmonės lengvai peršąla, juos dažnai vargina įvairios alergijos.

Prevencinės priemonės

Sveikos, rūpesčiais neužkrautos Vandenių smegenys – jų sveikatos garantas. Tad šio ženklo žmonės turėtų pasirūpinti, kad jų protas nebūtų pavergtas nerimo, baimės ir kitų neigiamų emocijų. Vandeniai turėtų reguliariai tikrinti savo kraują. Rekomenduojama ilsėtis gryname ore, tačiau poilsis turėtų būti aktyvus. Šio ženklo žmones ypač veikia aplinka – Vandeniai turėtų pasistengti, kad juos suptų harmoningi žmonės. Nors šio ženklo atstovams rekomenduojamas fizinis aktyvumas ar fizinis darbas, jie neturėtų pamiršti ir proto mankštų. Apskritai tai būtent vidinė pusiausvyra, kūno ir proto darna užtikrina Vandenių sveikatą ir jų ilgaamžiškumą.
Vandeniai turėtų saugoti akis, nenuvarginti jų pernelyg ilgu darbu prie kompiuterio. Šio ženklo atstovai taip pat neturėtų pamiršti, kad rengtis reikia atsižvelgus į orų sąlygas – tai apsaugos juos nuo peršalimų.

Dieta

Asmenys, gimę po Vandenio ženklu, turėtų valgyti produktus, stiprinančius nervų sistemą, smegenis, gerinančius kraujo apytaką. Šio ženklo žmonėms svarbu gauti pakankamą kiekį vitaminų B, C ir PP, iš mikroelementų – druskos. Tinkami Vandeniams produktai tai: vandenynų žuvys, omarai, tunas, kiaukutiniai, austrės, švieži vaisiai bei virtos daržovės – brokoliai, špinatai, ridikėliai, salierai, kopūstai, pipirai, salotos, kukurūzai, morkos, pomidorai, aguročiai, lęšiai, migdolai, graikiniai riešutai, datulės, obuoliai, persikai, kriaušės, braškės, figos, ananasai, granatų vaisiai, citrinos bei apelsinai. Taip pat tinka pienas ir jogurtai, natūralūs varškės produktai, sūriai, grūdų produktai, rudieji ryžiai, grikiai, pilno grūdo duona; iš mėsos – vištiena bei veršiena. Vandeniai turėtų vengti saldumynų, cukraus, kaloringų, riebių padažų, druskos pertekliaus, taip pat energetinių gėrimų. Mėsos produktus šie žmonės turėtų griežtai apriboti – mėsa vandeniams gali netgi pakenkti.

Vandeniai mėgsta valgyti bet kur, bet kaip ir bet kada – šį blogą įprotį jiems derėtų pakeisti, valgyti reguliariai, tam tikromis, nustatytomis valandomis, neskubant. Esant virškinimo bėdoms, padės mairūnų arbata, venų išsiplėtimui – kompresai iš kaštainio žiedų.

Vaistažolės

Vaistinė plautė, vaistinis valerijonas, suktažolė, lauramedis, raudonėlis, nasturtė, šalavijas, svilarožė, kaštainių žiedai.

Žuvys

Žuvų ženklo atstovų jautrios pėdos bei limfinė sistema. Šio ženklo globėjas – Neptūnas, planeta, veikianti kraują bei kitus organizmo skysčius.

Žmonės, gimę po Žuvų ženklu, dažniau nei kiti skundžiasi silpnomis pėdomis, jų nuospaudomis, nušalimais, nutrynimais, šlapimtakių infekcijomis, pabrinkimais, skysčių užsilaikymais organizme. Jų limfinė sistema bei plaučiai taip pat vieni jautriausių. Žuvų ženklo atstovų imuninė sistema yra gan silpna, tad šie žmonės dažnai peršąla. Norėdami išvengti šlapimtakių infekcijų bei peršalimų, Žuvų ženklo atstovai turėtų pasirūpinti savo pėdomis – stengtis jų nepersišaldyti. Taip pat jiems draudžiama sėdėti ant akmenų, laiptų, palangių, žemės. Labai svarbu Žuvims parinkti tinkamą avalynę – patogią ir neveržiančią pėdų. Pavargusioms kojoms patiks jų mirkymas šiltame vandenyje su vonios druska. Taip pat svarbu saugotis grybelinių infekcijų, baseinuose, viešbučių voniose naudotis šlepetėmis.

Žuvų ženklo globėjas – Neptūnas, žalingų įpročių globėjas, tad Žuvų ženklo atstovai taip pat nevengia piktnaudžiauti alkoholiu, vaistais ar saldumynais. Tai gali lemti tam tikras ligas – neurozes, persivalgymą, nemigą. Kiekviena stipresnė emocinė įtampa gali išmušti jautrias Žuvis iš pusiausvyros.

Žuvų pėdos ne tik jautrios, bet ir gražios, šio ženklo atstovai yra itin gabūs šokiams. Kiekviena aktyvi poilsio forma, tame tarpe ir šokiai, padės išblaškyti liūdesį, niūrias mintis, neleis atsirasti kai kurioms ligoms.

Žuvys tai judėjimo ženklas, tačiau dėl savo gležnumo, silpnumo, šio ženklo atstovai nėra itin gyvybingi. Tai pats silpniausias tarp vandens ženklų. Žuvų ženklo žmonės – itin jautrūs, užjaučiantys, švelnūs, subtilūs, emocionalūs, be to, kuklūs ir nekonfliktiški. Vengia ginčų, stengiasi nieko neįžeisti. Retkarčiais gali prarasti ryšį su realybe, pabėgti į svajonių pasaulį. Gali būti pernelyg priklausomi nuo aplinkinių, apatiški, nestabilūs.

Silpnosios vietos

Jautriausios Žuvų kūno dalys tai kojos – čiurnos, sąnariai, kojų pirštai, sausgyslės, raiščiai. Gali kilti bėdų su virškinimo traktu, limfine ir endokrinine sistema. Kraujotaka bei širdis taip pat nėra iš stipriausių.

Galimos ligos

Gimę po Žuvų ženklu žmonės – jautrūs tiek fizine, tiek psichine prasme. Juos dažnai puola infekcinės, užkrečiamos ligos, peršalimai, šie žmonės dažnai serga nervų ir psichikos sutrikimais, neuralgijomis ir neurastenijomis, neurozėmis, psichozėmis, taip pat alkoholizmu ir narkomanija. Šių žmonių atmintis labai silpna, pasitaiko net atminties praradimo atvejų. Dažnai serga inkstų, skrandžio ligomis.

Prevencinės priemonės

Žmonės, gimę po Žuvų ženklu turėtų stengtis nepakliūti į situacijas, kuriose jie pradeda jausti nerimą, susierzinimą ar baimę. Tai lemia funkcinius jų organizmo sutrikimus. Žuvys turėtų vengti žemų temperatūrų, saugoti kūną, ypač pėdas nuo nušalimo. Šio ženklo atstovai itin lengvai pasigauna infekcijas ar kitas užkrečiamas ligas, todėl turėtų pasistengti paisyti higienos normų ir imtis visų atsargumo priemonių, ypač epidemijų metu.

Šių žmonių atmintis yra silpna (galimi ir atminties praradimai), be to, Žuvys dažnai elgiasi nerūpestingai, tai itin netvarkingi žmonės, tingūs, neatsakingi, vertinantys gyvenimo komfortą – tai irgi gali lemti tam tikras ligas ir susirgimus.

Dieta

Pasirinkti tinkamą Žuvų ženklo atstovams dietą – nepaprastai sudėtinga užduotis – šie žmonės dažniausiai mėgsta tai, kas jiems kenkia. Tačiau jiems privalu maitintis sveikai. Žuvų ženklo atstovų dietoje neturėtų pritrūkti vitaminų A, C, D ir PP, iš mikroelementų – jodo. Tinkamiausias maistas tai kepenėlės, liesa kepta mėsa – jautiena, ėriena, vištiena, kiaušinių tryniai, jūrų gėrybės, pavyzdžiui, austrės, žuvys, augaliniai produktai, daržovės ir vaisiai – miežiai, pupelės, špinatai, svogūnai, salotos, razinas, datulės, riešutai, džiovintos slyvos, persikai ir abrikosai, vynuogės, obuoliai, citrinos ir apelsinai, taip pat pienas, sūris ir varškė, kefyras ir jogurtas, grūdų produktai – pilno grūdo dribsniai ir duona. Žuvys turėtų vengti kavos bei alkoholio. Sustiprinti sveikatą padės saikingas maitinimas – nepatartina persivalgyti. Šio ženklo atstovai turėtų gerti daug skysčių – vandens bei sulčių; valgyti reguliariai, mažomis porcijomis. Subalansuota dieta, lengvi fiziniai pratimai bei poilsis po valgio padės išlaikyti gerą sveikatą bei savijautą.

Vaistažolės

Mėtos, notera, šalpusnis, ajerai, razeta, snaputis, juodalksnis, anyžinė ožiažolė, pankolis, cinamonas.
 

Asmenybės charakteristika

Sužinok apie tave dominantį žmogų, įvedęs gimimo datą:

Mėnulio kalendorius

Priešpilnis

Tai transformacijos diena, todėl reikalai gali pasukti tau netikėta linkme – tiek gera, tiek ir bloga. Gal rasi skrynią su brangenybėmis? Jei moki suderinti įkvėpimą su atsargumu, blaivų protą su gyva širdimi – tuomet daug nuveiksi.