Horoskopai

Tėvystė pagal Zodiako ženklą

Būti tėvu – sunkus išbandymas daugumai vyrų. Šis horoskopas padės atrasti tėvystės malonumus ir atkreips dėmesį į sunkumus vaikų auklėjimo kelyje.

Norėdamas perskaityti horoskopą, spausk ant pasirinkto ženklo.

Avinas

Tėvai, gimę po Avino ženklu ilgai išlieka jaunatviški. Pasakoja anekdotus, dažnai juokiasi, išmano technikos naujoves. Jų vaikystė greičiausiai buvo laiminga, tokią jie norėtų sukurti ir savo vaikams. Iš pradžių sunkiai susidoroja su tėvo pareigomis – nemoka rūpintis naujagimiais, netgi bijo jų, nors retai apie tai prisipažįsta. Tačiau vaikams augant, atranda savo tėvystės instinktus, praleidžia daug laiko su savo vaikais, ypač tuomet, jei jų pomėgiai sutampa. Vėliau tampa puikiais seneliais – yra pasiaukojantys, mylintys, geriausi anūkų draugai, nors ne itin mėgsta, kai šie gatvėje garsiai vadina juos seneliais, taip išduodami aplinkiniams jų amžių.

Tėvai-Avinai kartais per daug spaudžia savo vaikus. Tai tėvai, kurie vertina ir gerbia tuos vaikus, kurie ką nors pasiekia gyvenime. Būna despotiški, tačiau dažniausiai užaugina stiprių charakterių žmones. Tačiau gali traumuoti jautresnius vaikus. Avinai turėtų atminti, jog jų ūmios reakcijos neigiamai veikia vaikų psichiką, turėtų suprasti, kad ne visi žmonės yra tokie pasitikintys savimi, drąsūs ir veržlūs kaip jie. Tačiau tokių tėvų stebėjimas gali vaikams ateiti į naudą, parodyti jiems žmonių charakterių įvairovę, suteikti keletą gyvenimiškų pamokų.

Jautis

Jaučiai tėvystę laiko kažkuo savaime suprantamu. Išgirdęs, kad jaunas vyrukas kalba apie tai, kad ateityje norėtų turėti krūvą vaikų, gali būti praktiškai tikras, kad jo Zodiako ženklas – Jautis. Jaučiai nepuola į paniką, jei netyčia tampa tėvais jauname amžiuje, jiems tereikia viską apmąstyti, perkurti savo gyvenimo strategiją, sugalvoti geriausią būdą pasirūpinti padidėjusia ar ką tik „užgimusia“ šeima. Dievina tradicijas, netiki šiuolaikiniais vaikų auginimo metodais. Siekia savo vaikų pagarbos, nesupranta, kaip įmanomi draugiški, partneryste grįsti santykiai tarp vaikų ir tėvų. Jų nuomone, geriausias auklėjimo būdas – protinga drausmė, tačiau jų vaikai retai pakenčia tokius metodus. Vaikų paauglystė – audringas metas Jaučių namuose.

Tėvai-Jaučiai labai prisiriša prie savo vaikų, iš visos širdies rūpinasi, kad jiems nieko nepritrūktų, stipriai pergyvena, kai šiems nesiseka. Tai realistai, iš savo vaikų nereikalaujantys neįmanomų dalykų, nesiekiantys užsiauginti genijų. Jaučiai labai rūpinasi materialine šeimos gerove, dirba sunkiai, ir dažnai per mažai laiko praleidžia namuose. Tai sukelia jiems kaltės jausmą, kurį jie bando išpirkti brangiomis dovanomis, tokiu būdu neretai išlepindami savo atžalas.

Dvyniai

Dvyniai dažniausiai tampa tėvais ganėtinai vėlai. Vyrai, gimę po šiuo ženklu ne itin mėgsta įvairius namų ruošos darbus, nesiekia sukurti šeimos, stabilizuotis, tėvystę atideda kaip įmanoma vėlesniam laikui. Jų vaikystės prisiminimai dažnai nėra itin teigiami, o santykiai su tėvais – komplikuoti. Naujagimį, atsiradusį Dvynių namuose laiko savo ištvermės ir kantrybės testu. Tačiau tai laikina. Kūdikiui pradėjus savarankiškai vaikščioti, kalbėti ir galvoti, tėvai-Dvyniai atranda savo pašaukimą ir įsimyli savo atžalą.

Tėvai, gimę po Dvynių ženklu, iki pat senatvės į pasaulį žvelgia jaunuolio akimis. Puikiai randa kalbą su savo vaikais – domisi tuo, kas šiuo metu madinga, nauja. Ypatingą dėmesį šie tėvai kreipia į vaikų intelekto ugdymą. Dvynių vaikai užsienio kalbų pradeda mokytis jau darželyje, mokykloje jie lanko begalę būrelių, kursų – visa tai turi šiuose vaikuose pažadinti jaunuosius genijus. Net jei taip neatsitinka, tėvų rūpestis iš tikrųjų atsiperka – Dvynių vaikai dažnai yra labiau išsilavinę nei jų bendraamžiai, jų akiratis platesnis.

Tėvai, gimę po Dvynių ženklu dažnai dirba darbus, susijusius su keliavimu, komandiruotėmis. Neretai visiškai pasineria į darbą, pražiopso svarbiausius įvykius savo vaikų gyvenimuose ir vėliau labai dėl to gailisi. 

Vėžys

Tėvai, gimę po Vėžio ženklu – labai šeimyniški, šeima šiems vyrams dažnai yra svarbiausia. Neįsivaizduoja savo gyvenimo be vaikų, jų šeimos didelės, o patys Vėžiai noriai dalyvauja vaikų auginime ir auklėjime, tik nedaugelis Vėžių lieka bevaikiai.

Tėvai-Vėžiai, aplinkybėms susiklosčius, gali savarankiškai pasirūpinti net mažiausiais vaikais. Kūdikių verksmai ir jų trapumas negąsdina jų taip stipriai kaip daugumos kitų vyrų. Tai atsakingi, jautrūs tėvai.

Jų vaikams augant, šeimoje gali kilti nemažai konfliktų. Vėžiai dažnai yra konservatyvūs, pernelyg globėjiški savo vaikų atžvilgiu. Jaudinasi dėl kiekvienos smulkmenos, iš musės daro dramblį. Lepina savo vaikus, globoja juos, nuolatos patarinėja, pamiršdami, kad vaikai jau užaugo. Pasaulį Vėžiai laiko nesaugia vieta, baiminasi dėl vaikų ateities, jų sveikatos, taip neleisdamas jiems pilnai įgyti savarankiškumą. Tačiau nepaisant visko, Vėžiai – tai puikūs tėvai, o vėliau – ir seneliai. Domisi šeimos tradicijomis, jos istorija, noriai dalinasi savo žiniomis. Tai auksinės širdies žmonės, dažniausiai labai mylimi ir gerbiami vaikų ir anūkų, kurie atleidžia Vėžiams jų nuotaikų kaitas ir šykštumą.

Liūtas

Vyrai, gimę po Liūto ženklu – mylintys, tačiau griežti tėvai. Šie žmonės išsiskiria vaiko psichikos išmanymu, jos supratimu, turi įgimtą auklėjimo talentą. Stipriai emociškai prisiriša prie savo vaikų, nors nėra linkę demonstruoti savo jausmų. Dėl vaikų Liūtai yra pasiryžę viskam. Didžiuojasi savo šeima, sunkiai dirba, kad galėtų užtikrinti kuo geriausias materialines sąlygas visiems jos nariams. Nešykšti pinigų tam, kad vaikai įgytų geriausią išsilavinimą. Tačiau būna valdingi, vertina drausmę, mėgsta, kai jų paliepimai yra tiksliai ir greitai įvykdomi. Siekia užauginti stiprias asmenybes, energingus, entuziastingai gyvenimo atžvilgiu nusiteikusius, sumanius žmones. Geriausiai sutaria su vaikais, apdovanotais ryžtingais charakteriais, galinčiais įvertinti stipriai išreikštas tėvų pažiūras bei jų aistrą gyvenimui. Tačiau, jei vaikai yra jautrūs ir drovūs, aukšti Liūtų-tėvų jiems keliami reikalavimai lemti rimtus konfliktus šeimoje.

Liūtai tai dosnūs ir kilniaširdžiai tėvai, lepinantys savo vaikus kelionėmis, brangiomis dovanomis, su dukromis elgiasi lyg su princesėmis. Sunkiai susitaiko su jų brendimu, saugo jas nuo visų įmanomų kontaktų su priešinga lytimi – visi jauni vyrai yra per prasti Liūtų numylėtinėms. 

Mergelė

Vyrai, gimę po Mergelės ženklu, labiausiai vertina ramų ir puikiai sutvarkytą šeimyninį gyvenimą. Tėvystei pasiryžta gan vėlai, jų šeima retai būna gausi. Puikiai sutaria su vaikais, stengiasi kuo daugiau su jais kalbėtis, diskutuoti įvairiomis temomis. Tėvai-Mergelės nemoka rodyti savo jausmų, paramos ir palaikymo esant sudėtingoms gyvenimo situacijoms, nors tai tikrai mylintys, visa širdimi šeimai atsidavę, atsakingi tėvai. Padarys viską, kad jų vaikai įgytų kuo geriausią išsilavinimą ir lankytų įdomiausius popamokinius būrelius. Vaikų išsilavinimui skiria daug (kartais – per daug dėmesio), visi vaikų gaunami pažymiai ar mokytojų užrašytos pastabos yra analizuojamos ir aptarinėjamos šeimos rate.

Vyrai, gimę po Mergelės ženklu – be galo praktiški, labiausiai vertinantys konkrečius sugebėjimus. stengiasi, kad vaikai aktyviai dalyvautų šeimos gyvenime, padėtų dirbti namų ruošos ar ūkio darbus. Mielai pataria vaikams, tačiau negali susilaikyti nekritikavęs. Nepaisant to, vaikai gerbia savo tėvus už jų patirtį ir išmintį. Tėvai-Mergelės turėtų atminti, jog ramiai, argumentuotai išsakytos pastabos yra vertingesnės nei kandūs kritikos žodžiai, netgi tuomet, kai juos sakoma su geriausiais ketinimais.

Svarstyklės

Vyrai, gimę po Svarstyklių ženklu tai nuostabūs tėvai vyresniems vaikams. Sugeba užmegzti tikrą, nuoširdų ryšį, rūpinasi vaikų meninių talentų vystymu, nepamiršdamas ir jų protinių gabumų. Tiesa, anksčiau, kai vaikai yra mažesni, tėvai-Svarstyklės kaip įmanydami stengiasi atsikratyti varginančių ir jiems nemalonių tėviškų pareigų. Nuo naktimis verkiančių kūdikių pabėga į darbą ar mokslus – gimę po Svarstyklių ženklu dažnai tampa tėvais gan jauname amžiuje. Tačiau, nors dažnai nesubrendę tėvystei, jie nuoširdžiai džiaugiasi šia likimo dovana, ypač tuomet, kai jiems gimsta dukros.

Tėvai-Svarstyklės ypatingai rūpinasi tuo, kad jų vaikai ateityje taptų padoriais, įstatymus gerbiančiais žmonėmis. Jų auklėjimo metodai – gan šiuolaikiški, su vaikais jie stengiasi elgtis kaip įmanoma teisingau.

Pavojus slypi minkštose Svarstyklių širdyse. Svarstyklių vaikai dažnai yra pernelyg lepinami, nedrausmingi, jų pasiekimai mokykloje taip pat „neblizga“, nors tai protingi ir gabūs vaikai. Tėvai-Svarstyklės turėtų atkreipti dėmesį į šią problemą, pabandyti suvaldyti savo atžalas, įvesti tvarką, sutarti dėl taisyklių, kurių vaikai turėtų laikytis. Tai padės vaikams geriau pažinti juos supantį pasaulį, jo taisykles.

Vaikai ypatingai vertina savo tėvus už sugebėjimą kalbėtis ir diskutuoti įvairiomis vaikams svarbiomis temomis. Tėčiai-Svarstyklės stengiasi suprasti savo vaikų pasaulėžiūrą, bando įlysti į savo vaikų kailį, pamatyti pasaulį jų akimis, net tuomet, kai vaikų nuomonė neatitinka jų tėčių pasaulėžiūros, jų vertybių.

Skorpionas

Tėčiai, gimę po Skorpiono ženklu – labai rūpestingi, nors reiklūs. Tai drausmės šalininkai, ypač tuomet, kai auklėja berniukus. Skorpionų šeimos dažniausiai gausios, vaikai jiems – tarsi inkarai, padedantys atsilaikyti, išlaikyti psichinę pusiausvyrą gyvenimo audrose. Nors kartais jauni Skorpionai priešinasi tėvystei, turėtų tam pasiryžti savo pačių labui. Tėvystė keičia šio ženklo vyrų pasaulėžiūrą, skatina jų asmenybės augimą, o jų gyvenimas įgyja tikslą.

Tėvai-Skorpionai aktyviai dalyvauja savo vaikų gyvenime, stipriai išgyvena jų nesėkmes. Rūpinasi jų išsilavinimu, tačiau svarbiausia savo užduotimi laiko finansinį vaikų ateities aprūpinimą. Nesupranta ir netoleruoja tinginių, todėl vaikams organizuoja daug naudingų užsiėmimų. Siekia užauginti stiprius, sumanius, verslius žmones. Kartais pamiršta, kad jų vaikai gali būti kitokie nei jie patys, turėti savų planų ateičiai. Tolerancija nėra stiprioji šio ženklo pusė.

Vaikams augant Skorpionų namuose kyla nemažai barnių, audringų diskusijų. Tėčiai-Skorpionai sunkiai susitaiko su mintimi, kad praranda kontrolę, be to, nuoširdžiai baiminasi, kad jų vaikai nepridarytų jaunatviškų klaidų – tokių, kokių jaunystėje pridarė jie patys. Auginantys dukras Skorpionai negali patikėti, kad jų mažos mergaitės užaugo, tačiau sunkiausia dalia tenka jų dukrų gerbėjams. Tėvai-Skorpionai su mielu noru išsiųstų juos į karinį poligoną, kur atliktų įvairiapusę patikrą.

Šeimyniški Skorpionai atsigauna tik tuomet, kai tampa seneliais – lepina, tačiau ir auklėja savo anūkus, nes daug ko išmoko, augindami savo vaikus.

Šaulys

Šauliai neskuba sukurti šeimos. Sunkiai perneša kūdikių keliamą triukšmą, bėga nuo savo pareigų į darbą. Tačiau, vaikams paaugus, atranda savo pašaukimą. Šauliai puikiai supranta vaikų psichiką, dievina žaisti su jais, stengiasi įskiepyti savo optimistinį pasaulio matymą. Jų namuose trūksta drausmės. Jų vaikų draugai pavydi jiems jaunatviškų tėvų, tačiau patiems Šaulių vaikams toks kontrolės, aiškiai apibrėžtų ribų trūkumas ne visada išeina į naudą. Jautrūs ir intravertiški vaikai gali pasijusti apleisti ar nemylimi.

Tačiau dažniausiai vyrai, gimę po Šaulio ženklu – puikūs, mylintys, rūpestingi tėvai, besistengiantys užtikrinti visapusišką vaikų išsilavinimą, skiepijantys jiems tikrąsias vertybes. Šauliams nesvarbūs jų vaikų pasiekimai, karjera ir pinigai, jie norėtų, kad šie užaugtų dorais, mylimais ir laimingais žmonėmis. Palaiko juos sunkiomis akimirkomis, visada skuba patarti ir padėti, nesureikšmindamas nesėkmių.

Vaikai atsilygina jiems tuo pačiu, užmerkdami akis į kai kurias neigiamas Šaulių savybes – pomėgį ilgai ir nuobodžiai pamokslauti bei įsitikinimą, kad išmano viską.

Ožiaragis

Tėčiai-Ožiaragiai – atsakingi ir rūpestingi, tačiau kartais jiems trūksta sugebėjimo atsipalaiduoti, pažvelgti į pasaulį su šypsena. Ožiaragius erzina triukšmingi vaikų žaidimai, nepakenčia betvarkės, o už vėlavimus ar kitokius nustatytų taisyklių pažeidimus jie skaudžiai baudžia. Iš savo vaikų reikalauja daug, negaili jiems kritikos, jų nuomonės – visada griežtos, o pažiūros – konservatyvios. Ypatingą dėmesį Ožiaragiai kreipia į vaikų išsilavinimą, seka vaikų pažangą, padeda jiems daryti namų darbus. Jų nuomone, išsilavinimas – tiesiausias kelias į sėkmę, todėl šiam tikslui negaili nei jėgų, nei pinigų.

Ožiaragiai – tikrieji namų šeimininkai, tikrosios šeimos galvos. Visada prisideda prie namų ruošos darbų, dirba visus „vyriškus“ darbus be jokių atsikalbinėjimų. Aktyviai dalyvauja vaikų auklėjime. Tačiau nėra linkę padėti vaikams, kai šie suauga – tampa tikrais šykštuoliais. Ožiaragiai tiesiog baiminasi, jog dėl jų nuolatinės finansinės paramos vaikai niekada netaps pilnai savarankiški.

Didelę reikšmę teikia šeimos tradicijų puoselėjimui. Ožiaragiai nuoširdžiai norėtų, kad jų vaikai būtų laimingi, kad jiems sektųsi, tačiau sunkiai susitaiko su mintimi, kad jų vaikai savo ateitį įsivaizduoja savaip, priešinasi, kai šie pasirenka keistas, nepopuliarias studijų specialybes ar apskritai nusprendžia niekur nestoti. Dėl to Ožiaragių šeimose kyla nemažai ginčų, poleminių diskusijų, nesutarimų tarp kartų. Tačiau laikui bėgant padėtis pasitaiso, santykiai atšyla.

Senatvėje Ožiaragiai nuoširdžiai džiaugiasi savo vaikų pasiekimais, nors šie ir nėra jų išsvajotose srityse, bei tampa nuostabiais seneliais. 

Vandenis

Vandeniai tampa tėvais būdami labai jauni, arba priešingai, jau artėjant pensijiniam amžiui, tačiau abiem atvejais tėvystę laiko didžiausiu savo gyvenimo nuotykiu. Tai liberalūs tėvai, nesistengiantys primesti vaikams daugybės taisyklių ir draudimų. Auklėdami vaikus vadovaujasi šiuolaikiniais pedagoginiais metodais, pasisako už tėvų ir vaikų partnerystę. Laikui bėgant iš liberalių tėvų tampa geriausiais savo atžalų draugais – tokiais, kurie visada išklausys, patars, padės, tačiau neprimetinės savo nuomonės. Vandeniai puikiai pamena savo jaunystę, kuomet jautėsi tėvų nesuprasti, o jų santykiai dažnai būdavo įtempti.

Tėvai, gimę po Vandenio ženklu visas iškilusias problemas stengiasi spręsti ramiai, be panikos, tačiau kartais nesugeba parodyti vaikams, kaip stipriai juos myli. Tiesiog tokia jų natūra.

Laisvamaniška atmosfera jų namuose lemia tai, kad čia retai kyla kartų konfliktai, o Vandenių vaikams beveik niekada nekyla noras maištauti. Tėčiai-Vandeniai geriausiai susitvarko su išmintingomis, gabiomis, technikai ar mokslui prijaučiančiomis atžalomis – nuolat skatins jų susidomėjimą, plės akiratį, negailėdami pinigų išsilavinimui.

Vandeniai turėtų atminti, kad liberali atmosfera namuose ne visada išeina jų vaikams į naudą. Vaikai turėtų justi ribas, o protingi, argumentuoti draudimai ir tam tikra kontrolė padeda ugdyti jų charakterius.

Žuvys

Tėvai, gimę po Žuvų ženklu dievina savo vaikus. Jų meilė – gili ir nuoširdi, be to, šie vyrai moka reikšti savo jausmus. Tėvai-Žuvys iš visos širdies trokšta, kad jų vaikai taptų gerais, dorais piliečiais, todėl rūpinasi jų emociniu intelektu, jautrumo ir kitų jausmų vystymu. Su užsidegimu pažindina vaikus su meno pasauliu, perka muzikos įrašus, kartu lanko operas ir teatrus. Žuvys mėgsta sportuoti ir šiuo savo pomėgiu bando užkrėsti ir vaikus.

Gimę po Žuvų ženklu – šeimos žmonės, jautrūs ir švelnūs. Palaiko glaudžius ryšius su savo tėvais, broliais ir seserimis, netgi su tolimesniais giminaičiais, dažnai lankosi jų namuose. Norėtų kuo greičiau susilaukti anūkų, kuriuos tiesiog dievina.

Tėčiai-Žuvys su malonumu leidžia laiką su savo vaikais, mielai žaidžia su jais, kalbasi ir diskutuoja įvairiomis temomis. Kartais, tiesa, per daug juos lepina – nors daro tai iš didelės meilės, neturėtų pamiršti, kad protingos taisyklės ir truputėlis drausmės dar niekam nepakenkė.

Žuvų vaikai kartais gali jaustis pasimetę – jų tėvų nuotaikų kaitos, kaprizai, perdėtas jausmingumas sukelia nemažai chaoso.

Dauguma Žuvų yra pasiryžę viskam dėl savo vaikų, net tada, kai šie jau užauga. Tačiau pasitaiko ir tokių, kurių egoizmas ir neatsakingumas traumuoja jų vaikus visam gyvenimui. 

Asmenybės charakteristika

Sužinok apie tave dominantį žmogų, įvedęs gimimo datą:

Mėnulio kalendorius

Delčia

Rami ir išmintinga diena. Nereikia skubėti. Viską gerai išnagrinėk, apmąstyk – žymiai didesnė tikimybė nei paprastai ką nors išsiaiškinti, atskleisti.